Filip Linek

BUNZL CS

V ČEM JE VAŠE TAJEMSTVÍ ÚSPĚCHU?
Moc rád bych na tuto otázku odpověděl jednou krátkou větou, ale nejde to. Nemyslím, že existuje jedna konkrétní věc nebo vlastnost, která automaticky vede k úspěchu. Pokud bych měl vybrat tři klíčové oblasti, pak je to výběr pracovitých a poctivých zaměstnanců. „Paretovo pravidlo“, díky kterému vím, že pouze 20% naší činnosti vede k dosahování vytyčených cílů a nemusím tak ztrácet čas těmi zbylými 80%. A nezdolná vůle, kterou jsem získal v mládí tvrdou dřinou ve vrcholovém sportu.

VAŠE MANAŽERSKÉ ZÁSADY?
Jsem velmi otevřený člověk a stejnou otevřenost očekávám od svých podřízených, i když nemusí být vždy příjemná. Držet slovo, které dáte svým lidem je stejně důležité, jako poslat výplatu včas. Neexistuje situace, která by byla neřešitelná a ke všem problémům přistupujeme jako k výzvě.

PROČ SE ZAPOJUJETE DO PROGRAMU MŮŽEŠ PODNIKAT?
Myslím, že je zřejmé, že budoucnost této země je v rukou dětí a dospívajících. Jejich postoje, vnímání okolí a obecný přístup k vlastnímu životu bude mít zásadní vliv na vše co se kolem nás a našich dětí děje. Bylo by skvělé, kdyby zde jednou byla zodpovědná a pozitivně laděná společnost, plná lidí, kteří dokáží vzít své životy do vlastních rukou. Vlastní business je skvělou alternativou pro nezávislý a spokojený život.

CO BYSTE DOPORUČIL MLADÝM LIDEM, KTEŘÍ CHTĚJÍ USPĚT?
Dovolím si citovat Charlese Darwina: „Není to ten nejsilnější, kdo přežije, ani ten nejinteligentnější, ale ten, kdo se dokáže nejlépe přizpůsobit“.