Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Ondřej Koudela

= v programu od: 23. 1. 2019

= oslovených studentů: 379

= absolvovaných seminářů: 10

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Pojmenoval bych to asi „růstový mindset“. Je to takové nastavení mysli, kdy v každé situaci přemýšlíte o tom, co se na ní dá naučit, nebo co pozitivního si z ní můžete odnést. Růstový mindset je samozřejmě nejdůležitější v situacích, kdy se vám nedaří a všechno jde, jak se říká, „z tlustejch do tenkejch“. A taky je v takové chvíli nejtěžší ho uplatnit. Proto dělá PrPom kurzy první pomoci takovým způsobem, že v účastníkovi právě ten růstový mindset zkoušíme probudit.

Vaše manažerské zásady?

Důsledně hledám a vytvářím situace typu „win-win-win“. Tedy takové, kdy jsou na všech stranách vítězové. Věřím, že vztah mezi mnou, zaměstnancem a zákazníkem nutně musí být nastavený právě takhle – aby nakonec všechny tři strany (já, kolega, klient) vyšly z interakce jako vítězové, spokojení, obohacení. Podle mě je tohle jediný způsob, jak podnikat udržitelně.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Protože jsem se nadchl pro jeho cíl “vést studenty k podnikavosti”. Jsem dlouhodobě nešťastný ze stavu českého školství a vidím tu příležitost, jak přestat jen remcat, ale také přiložit ruku k dílu a udělat pro české studenty něco užitečného.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Soustřeďte se plně na to, abyste přesně poznali, co vás baví a v čem máte potenciál být skvělí. Při jaké práci/činnosti máte flow? Kdy prožíváte pocit hlubokého ponoření do práce a nadšení, které vydrží několik hodin v kuse? Tohle v sobě najděte, zkoumejte a jděte si za tím jako za svým cílem. Je to cesta, jak najít v životě práci, ve které budete šťastní (lhostejno, zda budete zaměstnaní, nebo budete podnikat). To je vlastně podnikavost v kostce. A to bych vám moc přál.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

SPŠ, Manželů Curieových 734, Třebíč

13. 12. 2021 08:05
Forma semináře: on-line
1. řečník: Michaela Karásková
2. řečník: Ondřej Koudela

Nebát se investování.
Nic.
Že, i když jste neschopní štěstí vám pomůže.
Nic.
Nic co bych chtěl.
Celkové informace o všem.
Nic moc nového jsem se nedozvěděl, většinu věcí jsem již věděl, podnikání je náročná činnost, která zabírá hodně času.
Jak si v nesnázích řečníci poradili.

1 2 3 7 Next › Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků