Martin Rejhon

 • v programu od: 10/2020
 • oslovených studentů: 0
 • absolvovaných seminářů: 0

Čtyři otázky, čtyři odpovědi:

 1. V čem je Vaše tajemství úspěchu?
 2. Především nejsem zcela přesvědčen, že mohu hovořit o úspěchu. Čím se úspěch měří ? Penězi ? Osobní spokojeností ? Společenským kreditem nebo uvedením v publikaci „Who is who“ ? Asi nejblíž definici úspěchu je fakt, že dělám práci, kterou mám opravdu rád, v jejíž smysl věřím a umožňuje mi osobní svobodu. Tajemstvím mého úspěchu je snaha neustále na sobě pracovat. Ještě ve 52 letech jsem se rozhodl vystudovat MBA studium v oboru „soft-skills management“ a důvodem byla šance se profesně ještě dál posunout, obohatit metodologii a porovnat se s dalšími „studenty“. I po úspěšném dokončení studia MBA se snažím přes nejrůznější zdroje získávat nové poznatky z andragogiky (vzdělávání dospělých), účastním se odborných konferencí a setkávám se s kolegy z oboru. Tajemství úspěchu: na vzdělávání a seberozvoj není nikdy pozdě.

 3. Vaše manažerské zásady?
 4. Mojí zásadou je otevřenost v jednání a férová zpětná vazba. Pokud se mi něco nelíbí, mám právo vyslovit nesouhlas a navrhnout jiné řešení. Je pochopitelné, že tento asertivní přístup sebou bere riziko, že občas narazím na nepochopení, na druhou stranu jsem si jistý, že dělám maximum, abych uspěl s mým cílem. Oceňuji pevné přátelské vztahy a již řadu let neopírám své podnikání o smlouvy v klasickém pojetí. Pokud si vystačím s podáním ruky, je věc vyřešená, někdy situace vyžaduje přece jen potvrzení zakázky například objednávkou ze strany klienta. V mé podnikatelské branži jde především o osobní vztahy, řada mých klientů se mnou spolupracuje více než 15 let … pokud odvádím dobrou práci a jednám slušně a férově, nemají důvod měnit …

 5. Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?
 6. Jsem původním povoláním pedagog a vždy mne zajímaly „alternativní přístupy ve školství“. Měl jsem možnost pracovat s prvky jenské a waldorfské pedagogiky a vždy jsem měl pocit, že edukace by měla být spjata více s prvky her, praxí, interakcí, zážitků … od okamžiku, kdy jsem se octnul v oblasti HR poradenství a andragogiky, věděl jsem, že musím vyzkoušet tuto cestu. Přes osvědčenou metodiku společností Dynargie a Krauthammer, pro které jsem měl možnost pracovat, jsem dospěl k mému vlastnímu přístupu, jenž je založen na vysoce interaktivním přístupu k účastníkům mých tréninků. Protože dominantním tématem mých projektů je „komunikace / při vedení lidí, týmové spolupráci, v obchodu, projektech … tak chci zásady efektivní komunikace připomenout i ve školách. Pokud chci dosáhnout nějakého cíle, splnit si sen, měl bych umět komunikovat, prosazovat se, mít zdravou sebedůvěru a zároveň schopnost rozpoznat situace, kdy je výhrou mlčení … to je důvod, proč chci sdílet své zkušenosti jak trenéra komunikace, manažera HR, otce dospělých synů a čerstvého dědečka … všechny tyto role mohou být zajímavé.

 7. Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?
 8. Odvahu !! Jedině odvaha je vlastnost, která nám přinese poznání i v okamžicích prohry znovu vstát, podívat se zpět s možností odhalit příčiny a jít opět dopředu za finálním úspěchem.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků

Spotify   Apple Podcast