O nás

NÁŠ PŘÍBĚH

Myšlenka dělat něco užitečného pro studenty vznikla ve Zlíně. Na jaře roku 2012 se v Baťově institutu sešli zakladatelé programu u příležitosti promítání filmu s Baťovými pamětníky a následné besedy s místními podnikateli a studenty. Odkaz Tomáše Bati a jeho mladšího bratra Jana Antonína Bati byl tak výrazný, že se Miroslav Hofman, Jaroslav Řasa a Pavel Komárek rozhodli, že začnou inspirovat studenty svými příběhy. Tak vznikl vzdělávací program MŮŽEŠ PODNIKAT, do kterého zakladatelé postupně zvali další podnikatele a podnikatelky. První semináře pro studenty proběhly na podzim roku 2012 a program se začal pomalu rozbíhat. Ukázalo se, že mezigenerační sdílení zkušeností je skvělý způsob, jak inspirovat studenty k podnikavosti.

Propojujeme školy s podnikateli. Učitelé naše semináře začleňují do výuky. Podnikatelé obvykle vypráví svůj příběh a inspirují tak studenty k podnikavosti.

LIDÉ

Na realizaci vzdělávacího programu MŮŽEŠ PODNIKAT se podílí stovky dobrovolníků z celého Česka: učitelé středních škol a základních škol, podnikatelé, realizační tým, výkonný výbor a poradní sbor. Naše činnost vychází z osobní iniciativy a aktivity všech spolupracovníků a můžeme ji realizovat díky členským příspěvkům řečníků, finanční podpoře soukromých a firemních dárců a grantů.

Realizační tým

Mgr. Tereza Moravcová

ředitelka spolku

+420 775 609 165

tereza.moravcova@muzespodnikat.cz

Jana Bugnerová

koordinátorka programu

+420 731 157 565

jana.bugnerova@muzespodnikat.cz

Mgr. Jana Králová

manažerka programu

+420 733 198 370

jana.kralova@muzespodnikat.cz

Výkonný výbor

Miroslav Hofman

Tomáš Formánek

Ondřej Krátký

Poradní sbor

Poradní sbor je expertní skupina významných podnikatelů a filantropů, kteří se podílí svými zkušenostmi, radou nebo financemi na směrování programu MŮŽEŠ PODNIKAT. Poradní sbor stanovuje rámec, šíři, velikost a společenský význam programu MŮŽEŠ PODNIKAT.

Jan
Školník

Štěpánka
Duffková

Libor
Mertl

Antonín
Kokeš

Jan
Lát

Vít
Horký

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků