Informace pro podnikatele

Podnikatelé s přesahem vedou semináře pro studenty a inspirují je svým podnikatelským příběhem. Cílem programu je inspirovat studenty k podnikavosti a seberealizaci, a ukázat jim, co vše může člověk v životě dokázat, když najde ten správný směr, je odvážný a vytrvá ve svém úsilí.
Nezávislý a svobodný program MŮŽEŠ PODNIKAT realizujeme na středních školách v celém Česku a přidat se může každý, kdo podniká, je pozitivní a má zájem ovlivňovat nastupující generaci. V současné chvíli spolupracujeme s 210 středními školami všech typů a semináře vede 150 podnikatelů napříč obory a regiony. Ve školním roce 2017/2018 projde semináři až 8 000 studentů.

Jste majitel malé nebo velké firmy, nebo živnostník na volné noze?
Jste z technického oboru, nebo vlastníte jazykovou školu, stavíte dřevěné domy, šijete spacáky, vaříte čokoládu, vyrábíte snowboardy, nebo jste kouč a konzultant, cvičitel jógy?
Chcete svůj podnikatelský příběh sdílet se studenty ve Vašem regionu a motivovat je?
Chcete se podílet na neformálním vzdělávání a otvírání škol světu?

Začněte chodit do škol a inspirujte studenty svým příběhem.

Jak semináře probíhají?

Semináře probíhají v rámci standardní školní výuky, zpravidla v dopoledních hodinách. Seminář v délce 90 minut (dvě vyučující hodiny) vedou dva podnikatelé/řečníci. Každý má pro svou přednášku přibližně 45 minut, někdy se seminář prodlouží diskusí. Cílem semináře je studenty inspirovat a motivovat svým příběhem – zde je osnova semináře, která řečníkovi pomůže při plánování prezentace. Semináře se zpravidla zúčastní dvě třídy, tj. 30 až 60 studentů.

Každý seminář má tři části:

  • Odpověď na otázku: Proč vedu semináře pro studenty?
  • Můj podnikatelský příběh – Proč jsem začal/la podnikat?
  • Diskuse se studenty.

Kvalita vedení seminářů je pro nás na prvním místě, řečníci se na semináře připravují a mají zájem o dobrou komunikaci se studenty. Jak přednášet je prezentace pro inspiraci řečníků vytvořená Karlem Drašnarem, podnikatelem, jehož semináře a přístup studenti velmi dobře hodnotí. Řečník programu MŮŽEŠ PODNIKAT vede semináře na školách ve svém regionu, na vybraném typu škol (průmyslovky, gymnázia, obchodní školy a další …),  přibližně dvakrát až šestkrát ročně. Záleží na individuální domluvě. Každý řečník dostane po skončení semináře zpětnou vazbu studentů, kteří seminář hodnotí velmi otevřeně a nestranně. Tato hodnocení jsou pro podnikatele výborným zrcadlem.

Jak program MŮŽEŠ PODNIKAT funguje

Program MŮŽEŠ PODNIKAT realizuje nezávislý a svobodný spolek. Každý, kdo vede semináře pro studenty, se stává členem spolku s členskými příspěvky 300 Kč měsíčně. Program pro studenty je financován těmito členskými příspěvky a dary firem nebo jednotlivců. Finanční nezávislost na státě a evropských grantech zaručuje suverenitu programu.

Proč podnikatelé přispívají na fungování programu?

Možná se ptáte, proč podnikatelé, kteří vedou ve svém volném čase semináře pro studenty, přispívají i na fungování programu. Česká společnost je celkem bohatá a filantropie se začíná stávat přirozenou součástí našeho života. Ve vyspělé společnosti je dobrým zvykem, že ti úspěšní a mocní, se o část svého úspěchu a peněz podělí. Tím podporují občanskou společnost a nezávislost různých projektů a programů, které zkvalitňují život lidí. A tím, že každý řečník přispěje alespoň trochu, tak dohromady můžeme realizovat program pro studenty, který jim třeba změní život. Každý člen spolku a dárce dostává kvartální zprávy o činnosti programu MŮŽEŠ PODNIKAT a fungování spolku, včetně rozpočtu.

Proč vést semináře pro studenty?

  • Stanete se součástí komunity zajímavých podnikatelů s přesahem.
  • Podílíte se na edukaci a inspiraci studentů svým podnikatelským příběhem.
  • Budete v kontaktu s mladými lidmi, kteří Vám mohou dát zajímavou zpětnou vazbu.
  • Získáte představu o tom, jak funguje současné školství.
  • Budete mít možnost pozvat studenty do svých projektů a přímo je oslovit.

Chcete vést semináře pro studenty? Dejte nám vědět.

Kontakt pro podnikatele / řečníky

Tereza Podhorská
+420 775 609 165
tereza.podhorska@muzespodnikat.cz