Student

Rozvíjím vlastní podnikavost

Workshopy

Ptej se mě na podnikání

Interaktivní workshop s exkurzí do firmy

Přínos workshopu

můžete klást otázky k podnikání osobám z praxe

rozšíření vědomostí o aktuální podnikatelské smýšlení

přímá zkušenost s praktickým chodem firmy

setkání s osobnostmi, které inspirují k podnikavosti a společenské odpovědnosti

uplatnění kreativity a vlastní iniciativy studenta při spolupráci na realizaci workshopu

Realizace workshopu

délka 180 minut / 1 workshop

počet účastníků 10 – 12, plus pedagogický doprovod

workshop poskytujeme škole zdarma – jeden za školní rok

v případě zájmu může být student zapojen do role lektora, moderátora

Workshop v hodnotě 15 750 Kč daruje spolek MŮŽEŠ PODNIKAT škole a studentům.

Metodický list ke stažení.

Reference studentů

Workshop MP mi přinesl velmi dobré a pozitivní pocity z osobnosti podnikatele, zaujal mě jeho příběh a zkušenosti, které nám s opravdovým zájmem o nás sdílel. Moc mě povzbudilo, že mi kupř. poradil, jak rozvést nápad, jak to nevzdat, i přesto, že se nedaří. 
Vím tak, že není všemu konec.

účastnice workshopu YSOFT v Brně

Workshopy od Můžeš Podnikat jsou skvělou zkušeností nejen pro lidi, kteří chtějí podnikat.
Pro mě osobně to byla „smooth experience“, kterou jsem si užil jako jedinečnou příležitost podívat se do velmi zajímavých firem, kde se pracuje a uvažuje jinak, zároveň to bylo interaktivní, příjemné, díky skvělým lidem a uvolněné atmosféře.

účastník workshopů ABRA, ETNETERA v Praze

Kontakt pro studenty

Jana Králová

+420 733 198 370

jana.kralova@muzespodnikat.cz

Solidarity koučink

Pár slov o projektu

Cílem projektu je koučinkem podpořit učení se a rozvoj studentů zapojených ve vzdělávacím programu MŮŽEŠ PODNIKAT, aby se mohli dobře rozhodnout, jakou si zvolí cestu pro budování své ekonomické samostatnosti, naplnění osobního potenciálu a pracovní spokojenosti.

Profesionální koučové a mentoři se studenty probírají témata

podnikavost a aktivní životní přístup

silné stránky

osobní potenciál

sny a vize v oblasti práce a kariéry

volba povolání a volba kam jít po střední škole

Spolupráce probíhá formou osobního či on-line setkání.

Reference účastníků

Díky koučování mám větší trpělivost při učení. Dokázala jsem si rozvrhnout lépe čas.

Koučování mi pomohlo utřídit si myšlenky ohledně svého budoucího kariérního směřování.

Lépe jsem poznala své silné a slabé stránky, donutilo mě to se nad nimi zamyslet, zjistila jsem svůj osobnostní typ.

Hlavní kontakt

Ing. Dagmar Urbancová

+420 602 487 853

myslenibezhranic.cz

Koučování je pro mě kreativní cestou pro osobní i profesní rozvoj. Jsem ráda, když klienti při koučování s radostí a energií objevují svoje “aha” momenty, které je posunují v přemýšlení dál. Velkou část svého srdce věnuji studentům, kteří mají chuť na sobě pracovat a hledat své vlastní životní cesty.

Praxe pro studenty

Cílem je ukázat studentům možnosti, které v praxi mají. Seznámit je s reálným chodem firem a umožnit jim pracovat na projektech z různých oborů a oblastí. Motivujeme mladé lidi k tomu, aby investovali čas a energii do oblastí, ve kterých vidí smysl a pomáháme jim nalézt cestu k uplatnění se na trhu práce.

Propojujeme studenty s reálnou prací ve firmách a posilujeme jejich kvalitní uplatnění v praxi. Pomáháme jim s kariérovým rozhodováním a získáváním reálných pracovních zkušeností v nejrůznějších oborech.

Praxe nebo stáže mají studentům poskytnout reálný vhled do oboru, který právě studují. Jsou ve většině případů časově omezené. Díky praxi studenti získají cenné zkušenosti z oboru a z reálného pracovního prostředí.

Kontakt pro praxe

Tomáš Hülle

+420 737 583 088

tomas.hulle@xflow.cz

Příběhy podnikavosti

Studenti začínají podnikat už na střední škole. Podívejte se na příběhy podnikavost studentů, kteří prošli semináři nebo se zúčastnili letního kempu MŮŽEŠ PODNIKAT.

Kristina a Fair Fashion

Fair Fashion, e-shop s oblečením z druhé ruky, je prvním projektem Kristiny Komárkové.

Nyní se věnuje především projektu Úrodná Půda, který má společně s partou kamarádů. Jde o studentský spolek, který podporuje mladé lidi v rozvoji svých aktivit. Ať už jde o umění, techniku nebo osobní rozvoj. „Pořádáme eventy a snažíme se studentům ukázat, jak můžou využít vlastní potenciál,“ říká Kristina.
Hnacím motorem je pro ni tvořivost: „Každý krok je pro mě tou těžší cestou. Ať už mentálně nebo fyzicky. Zároveň je to vždycky o určitém propojení energie s okolím. Určitě je to však rozhodnutí. Pokud člověku něco vadí, musí se s tím buď smířit nebo to změnit. A tvoření je pro mě právě cesta, kdy se rozhodnu věci kolem nás měnit.“

Karolína a Grafika

Cílem Karolíny Polenové je být úspěšná a mít jednou své vlastní grafické studio s několika designéry. S grafikou se poprvé setkala na střední škole a byla to pro ni láska na první pohled. „Zakázky v tomto oboru jsou různorodé a kreativní, záleží jen na tom, jakého mám zrovna klienta. Můžu si vybírat, zda budu dělat grafiku, která bude mít můj rukopis, či zda návrhy budu více přizpůsobovat klientovi. Není to stereotypní práce, a to mě na tom baví,“ vysvětluje svoji vášeň pro grafiku Karolína. Začít podnikat v mladém věku je podle ní dobrý trénink pro život: „Pokud člověk začne pracovat sám na sebe, má najednou více starostí, ale i tak je to pozitivní zkušenost. I když nemusí pokaždé vyjít.“

Lukáš a NajdiSpoluzaky.cz

Podnikání je podle Lukáše Kříže činnost, kde člověk zasadí semínko a vyrostou dvě. Prostor, kde může změnit svět. Jeho podnikatelským vzorem je Tomáš Čupr: „Je mi sympatický tím, jak vidí svět. Uživatel je pro něj na prvním místě, až potom jsou peníze. Jde o to dělat něco dobře, aby byl uživatel spokojený.“ Díky Můžeš podnikat pochopil, o čem podnikání je nebo jak si naplánovat projekt od přípravy business plánu až po celkovou realizaci. Aktuálně se věnuje komunitnímu portálu NajdiSpoluzaky.cz: „Snažím se vytvořím místo, kde lidi budou moct zavzpomínat na staré časy, vrátit se do mladých let, uspořádat třídní sraz. Společně se znovu spojit a získat ztracené kontakty.“

Václav a pivovar v Brumově

Kromě toho, že momentálně pracuje v malé zahraniční firmě jako řidič MKD, věnuje Václav Lysák svůj čas také záchraně jednoho historického pivovaru v Brumově. „Podnikavost si představuji jako schopnost reagovat na stimul z vašeho okolí, který dokážete náležitě rozvést v zajímavý a nevšední projekt. Může to být i něco, co vám není lhostejné. Třeba jako v mém případě opuštěný pivovar.“ Láska k pivovarnictví a chuť podnikat ho odvedla od původního zaměstnání, a i když se jeho záměr zatím úplně neuskutečnil, nelituje. „V rámci firmy se aktuálně věnuji především marketingu, dispečinku a personalistice, zajímá mě také její celková ekonomika. Mým snem je vybudovat nadnárodní společnost a překonat přepravní a logistickou firmu, která má asi 2000 vozidel.“

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků