Michal Beránek

OpenOne a.s.

V čem je Vaše tajemství úspěchu?
A co je vlastně úspěch..:-)? Pro mě (v pracovní oblasti) dělat smysluplnou a užitečnou práci, která mě baví naplňuje a jde mi od ruky. A „tajemstvím“ pro mě bylo si to uvědomit a hledat to. Co je vlastně můj opravdový, autentický talent, co mě opravdu baví a naplňuje, co bych měl a mohl dát světu, aby bylo skvělým místem pro život. Aktuálně si myslím, že tím tajemstvím je odvaha žít sebe bez snahy oslnit a zalíbit se okolí.

Vaše manažerské zásady?
Mým hlavním úkolem jako leadera je dát do služby týmu celé své srdce a zároveň získat srdce ostatních členů týmu pro společnou práci. Vytvářet pro tým takové prostředí, ve kterém můžeme všichni co nejvíce naplnit svůj potenciál.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?
Chci pomoci tomu, aby mladí nežili v přesvědčeních, v kterých jsem vyrůstal já. Aby dokázali v práci hledat vášeň, radost a zábavu. Aby se nebáli hledat, zkoušet a dělat to, co se jiným zdá divné a jiné, i když je to baví a naplňuje.

Co byste doporučil mladým lidem, kteří chtějí uspět?
Hlavně aby nehledali za úspěchem peníze a slávu. Aby si správně nastavili očekávání od sebe samých a od svého „úspěchu“. Aby zkoušeli a hledali takovou práci a takové firmy, kde jim bude fakt dobře, kde budou cítit, že dělají užitečné věci, které je baví a dělají je s lidmi, s kterými je jim dobře.