Václav Muchna

 • v programu od: 3/2017
 • oslovených studentů: 602
 • absolvovaných seminářů: 12

Čtyři otázky, čtyři odpovědi:

 1. V čem je Vaše tajemství úspěchu?
 2. Motivace vyššími cíly. Nejde podnikat pro peníze, byť představují výsledek. Dále pak v ochotě přijmou určitou, a to dokonce vysokou, míru rizika. Schopnost sdílet důvody proč podnikám s ostatními a tím je motivovat.

 3. Vaše manažerské zásady?
 4. Otevřená komunikace narovinu. Firemní kultura a výsledky jsou stejně důležité. Nesnažit se (moc) řešit slabiny (ani u sebe ani u ostatních), ale vhodně doplňovat team tak, abychom mitigovali slabá místa.

 5. Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?
 6. Chci ukazovat generacím, které přichází po mě, že existuje i jiná cesta, než je běžně vidět v televizi. A to cesta poctivé práce, založené na transparentních hodnotách a osobní integritě. Že pokud jako Češi investujeme do správných technologií, zákaznického přístupu, a budeme dělat profesionální práci, tak není problém postavit globální úspěšné společnosti. Jinými slovy chci pomoc vychovávat budoucí generace, které nebudou jak ovce volit populisty, ale budou schopni vlastního názoru a úsudku.

 7. Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?
 8. Za prvé to, že úspěch není prvotní. Prvotní je, aby je bavilo to, co dělají. Pokud budou dělat cokoliv proto, aby byli úspěšní, tak se to pravděpodobně nepodaří, a pokud se to podaří, tak stejně nebudou mít ze života radost a bude jim to k ničemu. Za druhé jim doporučuji tvrdohlavost. Nesmí se nechat odradit ani prvním, ani druhým, ani třetím neúspěchem. To, že první nápad nezafungoval nic neznamená.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

SPŠE Praha 10, V Úžlabině 320, Praha 10

7. 6. 2021 11:30
Forma semináře: on-line
1. řečník: Václav Muchna
2. řečník: Jaroslav Salva

Pan Václav.
Že v podnikání záleží na štěstí a nevadí, že nevím co chci, ještě dělat.
Velmi zajímavý seminář, motivující, nové zkušenosti z pohledu vedení firmy.

1 2 3 8 Next › Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků

Spotify   Apple Podcast