Václav Muchna

 • v programu od: 3/2017
 • oslovených studentů: 507
 • absolvovaných seminářů: 10

Čtyři otázky, čtyři odpovědi:

 1. V čem je Vaše tajemství úspěchu?
 2. Motivace vyššími cíly. Nejde podnikat pro peníze, byť představují výsledek. Dále pak v ochotě přijmou určitou, a to dokonce vysokou, míru rizika. Schopnost sdílet důvody proč podnikám s ostatními a tím je motivovat.

 3. Vaše manažerské zásady?
 4. Otevřená komunikace narovinu. Firemní kultura a výsledky jsou stejně důležité. Nesnažit se (moc) řešit slabiny (ani u sebe ani u ostatních), ale vhodně doplňovat team tak, abychom mitigovali slabá místa.

 5. Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?
 6. Chci ukazovat generacím, které přichází po mě, že existuje i jiná cesta, než je běžně vidět v televizi. A to cesta poctivé práce, založené na transparentních hodnotách a osobní integritě. Že pokud jako Češi investujeme do správných technologií, zákaznického přístupu, a budeme dělat profesionální práci, tak není problém postavit globální úspěšné společnosti. Jinými slovy chci pomoc vychovávat budoucí generace, které nebudou jak ovce volit populisty, ale budou schopni vlastního názoru a úsudku.

 7. Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?
 8. Za prvé to, že úspěch není prvotní. Prvotní je, aby je bavilo to, co dělají. Pokud budou dělat cokoliv proto, aby byli úspěšní, tak se to pravděpodobně nepodaří, a pokud se to podaří, tak stejně nebudou mít ze života radost a bude jim to k ničemu. Za druhé jim doporučuji tvrdohlavost. Nesmí se nechat odradit ani prvním, ani druhým, ani třetím neúspěchem. To, že první nápad nezafungoval nic neznamená.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Online seminář

27. 11. 2020 08:45
1. řečník: Václav Edl
2. řečník: Václav Muchna

Líbila se mi forma vyprávění příběhů a celkově průběh semináře. Líbily se mi oba osobní názory a postoje.
Příběhy obou pánů byly velice zajímavé.
Zaujala mě cílevědomost a odhodlanost přednášejících.
Zaujaly mě příběhy přednášejících.
Zaujal mě hlavně vývoj z malého podnikatele na velkého podnikatele, kam až se člověk může dostat.
Všechno mi přišlo zajímavé. 🙂
Líbilo se mi, že pánové řekli svůj příběh a bylo to autentické.
Není to tak složité, jak jsem si myslela.
Široké obzory a možnosti.
Celkově příběhy, názory a postoje obou pánů byly velice zajímavé.
Zaujalo mě, že se seminář nesl ve velmi přátelském duchu a líbil se mi projev obou řečníků. Informace a zkušenosti, které nám sdělili, byly pro mě velmi přínosné a rozšířily mi obzory v oblasti podnikání.
Nejvíce se mi líbil příběh Václava Muchny, jeho způsob vyjadřování, popsal to jednoduše a zajímavě, pan Edl to popsal velice odborně a podrobně, občas jsem něčemu nerozuměl, dozvěděl jsem se spoustu věcí, hlavně celý rozvoj těchto podnikatelů.
Rady o podnikání.
Že začít podnikat lze i z úplného nic a že to může zkusit úplně „kdokoli“.
Nejvíce mě zaujaly příběhy podnikatelů a jejich motivace k nám. Jejich průběh, který si většinou ani neumíme představit a jak dokázali vyšplhat tak vysoko, kde jsou.
Příběhy ze života bez přikrášlení.

1 2 3 6 Next › Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků

Spotify   Apple Podcast