Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Dalibor Pulkert

= v programu od: 27. 2. 2019

= oslovených studentů: 346

= absolvovaných seminářů: 9

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Mám rád citaci od Marka Twaina: “Mé dva nejkrásnější dny: když jsem se narodil a když jsem zjistil proč”. V tom je podle mě klíč. Najít “to ono”, co milujeme a co chceme dělat a naplno se tomu věnovat. Není v tom žádné kouzlo ani tajemství. Věřím, že úspěchy přicházejí tím, že člověk dělá poctivě to, čemu věří a v čem je dobrý. A mezi spoustou neúspěchů právě přicházejí i úspěchy.

Vaše manažerské zásady?

Otevřenost a upřímnost. Pokud se nám daří, měli bychom všichni slavit a snažit se úspěchy opakovat. Pokud se nám nedaří, nemělo by to být schované pod kobercem, ale mělo by se o tom otevřeně mluvit tak, abychom všichni ve firmě mohli dělat maximum. Správná rozhodnutí jsou opřená o informace a pokud je zadržujeme, nemůžeme očekávat, že lidé kolem budou dělat správná dlouhodobá rozhodnutí. Takže otevřená komunikace, komunikace, komunikace… 🙂

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Věřím, že naše republika si s sebou táhne určité bolesti z historie. Na spoustě místech naší země jsme ještě nepřevzali plnou zodpovědnost za naší svobodu. Věřím, že jedna z cest, jak převzít plnou zodpovědnost za svůj život a někdy i životy dalších kolem nás, může vést i skrze vlastní podnikání. Nevymlouvat se na zaměstnavatele a hranice, které nám vytyčí, ale přijmout svobodu i se zodpovědností, kterou to zákonitě přináší.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Použiji slova člověka chytřejšího než jsem já: “Pokud chceš vybudovat podnik, vybuduj napřed sebe” (Tomáš Baťa). Začněte u sebe, jen vy jste zodpovědní za své štěstí, úspěchy i neúspěchy. Nikdo jiný. Učte se nové věci, poznávejte nové lidi a bavte se nahlas o myšlenkách, které vás napadají.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Gymnázium, Přípotoční 1337, Praha 10

6. 10. 2021 13:30
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Dalibor Pulkert
2. řečník: Karel Dytrych

Dost věcí.
Zaujaly mě jednotlivé zkušenosti prezentujících během jejich cest k podnikání.
Vystupování a projev obou podnikatelů byl tak přátelský, že jsem měl až pocit, že se kompletně vytratila bariéra mezi učitelem a žákem.
Zaujalo mě, jak jde zábava spojit s podnikáním a živit se tím, co mě baví.
Že podnikat může každý, kdo má nápad a je ochotný riskovat.
Pohled obou uchazečů na svět.
Zaujal mě přátelský přístup a optimismus jak Karla, tak Dalibora :-). Celá přednáška mě bavila, a ukázala mi cesty, jak např. začít s podnikáním – dělat, co mě baví a dává mi to smysl.
Podnikatelská cesta obou řečníků byla zajímavá.
Důležitější je akceschopnost než akcechtivost.
Že v podnikání je klíčová akceschopnost, která dělí snílky od opravdových podnikatelů.

1 2 3 6 Next › Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků