Dalibor Dědek

Jablotron

V ČEM JE VAŠE TAJEMSTVÍ ÚSPĚCHU?
Žádný tajný recept nemám a ani si nemyslím, že někdo, kdo došel k úspěchu, nějaký recept má. Myslím si, že ani neovládám žádné mimořádné schopnosti. Možná jsem jen víc umíněný a žene mě dopředu určitý nepokoj, který mám v sobě, a který mi nedá odpočinout. Cesta za vysněným cílem je běh na dlouhou trať a neustálé hledání. Dopředu se musí postupovat vytrvale, krůček po krůčku.

VAŠE MANAŽERSKÉ ZÁSADY?
Dlouho jsem si myslel, že existují poučky a techniky, které vám pomohou stát se dobrým manažerem. Zjistil jsem ale, že to tak není. Kdo chce být v managementu úspěšný, musí zůstat věčným amatérem a nepřestávat se učit – nejlépe z vlastních úspěchů a cizích chyb.

PROČ SE ZAPOJUJETE DO PROGRAMU MŮŽEŠ PODNIKAT?
Myslím, že je důležité dát mladým lidem jiný pohled na svět než ten, který najdou v učebnicích nebo na obrazovkách televize.

CO BYSTE DOPORUČIL MLADÝM LIDEM, KTEŘÍ CHTĚJÍ USPĚT?
Ten, kdo chce v něčem podnikat, a to bez ohledu na odvětví, musí myslet především na spokojenost zákazníků. Nemá význam soustředit se jen na byznysmodel a hnát se za čísly v tabulkách. Je potřeba lidsky se zamyslet nad tím, jestli to, co dělám, má pro ostatní žádanou hodnotu.