Jan Lát

 • v programu od: 11/2017
 • oslovených studentů: 640
 • absolvovaných seminářů: 10

Čtyři otázky, čtyři odpovědi:

 1. V čem je Vaše tajemství úspěchu?
 2. Nevím, čím kdo měří úspěch, ale pro mne je ukázkou úspěchu vnitřní spokojenost – pozor nezaměňovat s odevzdaností, či leností. Pokud se daří firmě, pokud firma dává práci a mzdu lidem, pokud dělá radost zákazníkům a pokud dává pocit spokojenosti s vykonaným, považuji to za úspěch.

 3. Vaše manažerské zásady?
 4. Mé manažerské zásady stojí na hodnotách, které ctím a které má ve svých pilířích naše firma. Jsme rodinná česká firma, která chce dokázat, že podnikat se dá poctivě, bez korupce a podvodů. Pro naše hodnoty máme příměry, že naše firma je jako rodina (jsme v práci víc, než se svou skutečnou rodinou, chceme proto, abychom se v práci cítili jako doma), jako tým (každý hráč v týmu má svou roli a musí ji hrát od začátku do konce, aby se na něj všichni mohli spolehnout), jako chrám (vnímáme naši činnost jako druh umění, každé umění je výsledkem vytrvalosti, houževnatosti a úsilí – navazujeme na generace předchůdců a dáváme základ pro generace následovníků), jako strom (podnik je živý organismus a je o něj třeba pečovat, aby přinášel plody a to svým obyvatelům i svým vlastníkům).
  Asi jedinou zásadou, kterou dodržuji a připadá mi opravdu důležitá, je šíření optimismu a nadšení a angažovanosti.

 5. Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?
 6. Naše společnost je dlouhodobě aktivní v oblasti podpory týmového ducha a vzdělávání. Podporujeme mládežnické aktivity v okolí našich provozoven, podporujeme základní i mateřské školy a to nejen finančně, ale i zapojením našich zaměstnanců do praktické výuky ve školách. Projekt MŮŽEŠ PODNIKAT nám do našeho přístupu přesně zapadá – aktivace mladých lidí, angažovanost, píle, podnikavost to jsou hodnoty, které nám připadají jako zásadní.

 7. Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?
 8. Je úplně jedno, kterou cestu si vyberete, ale běžte tou cestou, kterou jste si vybrali – bude-li to vaše cesta, bude to ta správná, bude vás bavit a jen ta cesta, která vás bude bavit, vám bude přinášet uspokojení a protože uspokojení vnímám jako měřítko úspěchu, budete na této cestě i úspěšní.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Gymnázium Sázavská, Sázavská 5/830, Praha 2

7. 5. 2020 14:15
1. řečník: Antonín Kokeš
2. řečník: Jan Lát

Nové informace o podnikání.
Typy, triky.
Zajímavý pohled z pozice zaměstnavatele a ne zaměstnance.
Zaujaly mě zásady podnikání.
Přístup jednotlivců k tomu, jak se propracovat výš a výš. Bez pomoci rodinného příslušníka.
Možnost pracovat na vysoké škole.
Rady jak začít s podnikáním.
Že má čas i na rodinu.
Podobné zkušenosti s rodiči během dospívání.
Jak je vlastně jednoduché začít podnikat. Stačí mít nějaký dobrý nápad, který budu umět prodat.
Upřímně, nic moc nového.
Způsob, jakým je dobré si vybírat zaměstnance.
Překvapilo mě, že oba podnikatelé mluvili otevřeně a srozumitelně pro nás. Byli přirození, bylo z nich cítit, že to, co dělají, dělají rádi.
Jak začít podnikat.
Zaujalo mě to, že jsem viděla majitele pekárny, od které kupujeme chleba. Ale taky to, že se oba doplňovali a měli jsme dva úhly pohledu na všechno. Taky byli oba upřímní a měli pozitivní energii. Bylo to zajímavé, i když mě ekonomika moc nezajímá, tak mě to bavilo. 🙂
Nic. Jen, že prodali nemovitosti Agrofertu.
Jak začít s podnikáním, dozvěděla jsem se o vedení firmy.
Vztah státu a podnikatelů.
Rozhodně je zajímavé slyšet, jak to funguje ve firmách z pohledů majitelů a zároveň „zaměstnanců“.
Fungování firmy a vztahy v ní.
Vždycky jsem si myslel, že majitel firmy je i vždy ředitelem firmy. Je zajímavý, že oba dva mají ředitele firmy, pod kterým jsou. Dále mě zaujaly jejich hodnoty.
Názor na hodnoty spojené s podnikáním.
Velmi zajímavé povídání o podnikání a mnoho nových informací. Třeba jak začít s podnikáním nebo jaké hodnoty vyznávat, hodnotím jako velmi pozitivní a užitečný. Celkově to hodnotím jako jednu z nejlepších přednášek, co jsem na škole absolvoval.
Byla to velmi zajímavá beseda o podnikání. Hodně mě překvapilo, že podnik si může najmout ředitele, který se o něj stará.
Líbil se mi projev obou hostů. Vše říkali přirozeně a předávali nám jejich zkušenosti. Celkově přednášku hodnotím velmi kladně a jsem ráda, že jsem se ji mohla zúčastnit.
S.r.o je lehké na založení, ale těžké na provedení.
Všechno skoro, např. to, že Albi je česká firma.
Různé tipy.
Zaujalo mě, povídání o začátcích v podnikání a práce při studiu.

1 2 3 Next › Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků

Spotify   Apple Podcast