Jan Lát

 • v programu od: 11/2017
 • oslovených studentů: 773
 • absolvovaných seminářů: 12

Čtyři otázky, čtyři odpovědi:

 1. V čem je Vaše tajemství úspěchu?
 2. Nevím, čím kdo měří úspěch, ale pro mne je ukázkou úspěchu vnitřní spokojenost – pozor nezaměňovat s odevzdaností, či leností. Pokud se daří firmě, pokud firma dává práci a mzdu lidem, pokud dělá radost zákazníkům a pokud dává pocit spokojenosti s vykonaným, považuji to za úspěch.

 3. Vaše manažerské zásady?
 4. Mé manažerské zásady stojí na hodnotách, které ctím a které má ve svých pilířích naše firma. Jsme rodinná česká firma, která chce dokázat, že podnikat se dá poctivě, bez korupce a podvodů. Pro naše hodnoty máme příměry, že naše firma je jako rodina (jsme v práci víc, než se svou skutečnou rodinou, chceme proto, abychom se v práci cítili jako doma), jako tým (každý hráč v týmu má svou roli a musí ji hrát od začátku do konce, aby se na něj všichni mohli spolehnout), jako chrám (vnímáme naši činnost jako druh umění, každé umění je výsledkem vytrvalosti, houževnatosti a úsilí – navazujeme na generace předchůdců a dáváme základ pro generace následovníků), jako strom (podnik je živý organismus a je o něj třeba pečovat, aby přinášel plody a to svým obyvatelům i svým vlastníkům).
  Asi jedinou zásadou, kterou dodržuji a připadá mi opravdu důležitá, je šíření optimismu a nadšení a angažovanosti.

 5. Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?
 6. Naše společnost je dlouhodobě aktivní v oblasti podpory týmového ducha a vzdělávání. Podporujeme mládežnické aktivity v okolí našich provozoven, podporujeme základní i mateřské školy a to nejen finančně, ale i zapojením našich zaměstnanců do praktické výuky ve školách. Projekt MŮŽEŠ PODNIKAT nám do našeho přístupu přesně zapadá – aktivace mladých lidí, angažovanost, píle, podnikavost to jsou hodnoty, které nám připadají jako zásadní.

 7. Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?
 8. Je úplně jedno, kterou cestu si vyberete, ale běžte tou cestou, kterou jste si vybrali – bude-li to vaše cesta, bude to ta správná, bude vás bavit a jen ta cesta, která vás bude bavit, vám bude přinášet uspokojení a protože uspokojení vnímám jako měřítko úspěchu, budete na této cestě i úspěšní.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Klvaňovo gymnázium a střední zdravotnická škola Kyjov, přísp. org., třída Komenského 549/23, Kyjov

4. 3. 2021 08:00
Forma semináře: on-line
1. řečník: Michaela Karásková
2. řečník: Jan Lát

Jak funguje podnikání.
Že podnikat neznamená vždycky řídit firmu od samotného začátku.
Namotivovala mě slova přednášejících, že každá zkušenost i malá, je užitečná a může se nám kdykoliv hodit.
Poutavé osobní příběhy, milí řečníci.
Zaujal mě příběh paní Karáskové, kdy se z au-pair stala ředitelkou KNO, a taky to, že pan Lát v rodinné firmě setrval.
Seminář mě inspiroval k zamyšlení nad mou vlastní budoucností.
Líbilo se mi to, že jsme se dozvěděli, že i k úspěšnému podnikání není potřeba vysoké školy.
– nejlepší bylo poslouchat životní příběhy, kdo se jak a kam vypracoval
– mně osobně to strašně namotivovalo k tomu, něco začít dělat a začít nějak o své budoucnosti přemýšlet a nenechávat to jen na tom, že to nějak dobře dopadne.
– vysokou, na kterou chci jít, už mám několik let vybranou a touto přednáškou jsem si utvrdila to, že to bude ta správná cesta
– odnesla jsem si to, že je prostě důležité nějak začít, a postupem času se sama vypracovávat a svojí pílí se posouvat výš
Zaujala mě vášeň pro podnikání řečníků.
Osobní příběhy mě zaujaly.

1 2 3 5 Next › Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků

Spotify   Apple Podcast