Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Heinrich Homola

= v programu od: 3. 2. 2020

= oslovených studentů: 834

= absolvovaných seminářů: 20

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Umím to docela dobře s lidmi. Naučil jsem se opravdu naslouchat, být přítomen, a být autentický. Jenom když lidi cítí, že to člověk s nimi myslí opravdu vážně, má šanci získat jejich důvěru. A bez důvěry není žádný úspěch, alespoň ne dlouhodobý.

Vaše manažerské zásady?

Neprodávat něco, čemu sám nevěřím. Neplatí to jen pro produkty nebo služby, ale pro sebe. U svých lidi netoleruji lhaní nebo neupřímnost. Ale možná nejdůležitější je, při rozhodování nikdy nejít proti vlastnímu instinktu, proti vlastnímu břichu.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Program je o podnikavosti. S nepodnikavými lidmi mě život nebaví. S nepodnikavými lidmi se nedá budovat společnost, ve které žijeme a kde chceme, aby naše děti žili.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Nejde jen o poznání sám sebe, co člověka baví a v čem je dobrý. Toto se totiž během života klidně může změnit, i několikrát. Říká se tomu vývoj. Věřím, že náš vývoj by jsme měli řídit samy, a nenechat jen na osudu, kam se budeme pasivně vyvíjet. Věřím, že vždycky, opravdu vždycky máme možnost volby. Vždycky existuje aspoň ještě jedna alternativa.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Gymnázium Na Vítězné pláni 1160, Praha 4

30. 11. 2021 12:45
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Michaela Karásková
2. řečník: Heinrich Homola

Většina řečených věcí byla pro mě nová.
Že se mám řídit více svým instinktem.
Životní příběhy speakerů.
Praxe podnikatelského světa, ukázka kariér.
Vím toho teď víc o práci. Jak to funguje, vypadá.
Řízení se vlastním instinktem a writing.
Že by jsme se měli zaměřit na to, co nás baví.
Rád jsem si poslechl jaké si shrnutí kariér obou z řečníků. Potěšilo mě, že tito dnes úspěšní lidé také za mlada neměli předem určené sny a cíle. Zjistil jsem, že v životě nemusí jít vše podle plánu a že nejdůležitější schopností v podnikání je být co nejvíce flexibilní a umět se prosadit.
Jak moc základní může být motivace k tomu něco změnit.
Nového zřejmě nic, zajímavého – spíš psychologický aspekt věci jak každý vidí úspěch v životě a sebeuspokojení jinak, jak jsou rozdílná kritéria u lidí na to, co je úspěch. Pan přednášející je velmi zajímavý člověk, který nám s respektem a zároveň s nadhledem, na úrovni a zároveň zábavně dal rady, jak na celý profesní život nahlížet.
Nic.
Vůbec mi to nepomohlo, spíše to byl životopis – ne moc zajímavý.

1 2 3 11 19 Next › Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků