Michal Voráč

 • v programu od: 4/2021
 • oslovených studentů: 0
 • absolvovaných seminářů: 0

Čtyři otázky, čtyři odpovědi:

 1. V čem je Vaše tajemství úspěchu?
 2. Předně, úspěch je subjektivní záležitost. Pro mě znamená, že můžu dělat věci, které věřím, že jsou správné a nejsou ztrátou životního času. Protože jestli je něco na tomto světě opravdu vzácné, je to čas. A moje tajemství? Nebrat věci příliš vážně, nehledat zkratky, žít s pokorou a zdravým sebevědomím.

 3. Vaše manažerské zásady?
 4. Nikdy nezanevřít na lidské vztahy. Vytvářejte pro ostatní prostředí, ve kterém sami chcete pracovat, žít a růst. Buďte inspirací i podporou. Buďte důslední, ale vlídní. Nikdy nepřestaňte vysvětlovat big picture.

 5. Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?
 6. V podnikání vidím odvahu převzít odpovědnost za osud svůj i světa kolem sebe. Podnikání nás učí, abychom si vždy zachovávali odstup a neustále se učili, jak věci kolem nás fungují. Myslím, že z nás dělá lepší lidi a lepší společnost. Vždy jsem si říkal, že kdybych nepodnikal, tak bych učil. No a Můžeš podnikat mi dává příležitost tato témata hezky spojit.

 7. Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?
 8. Abyste nehledali krátkodobý úspěch. Abyste nikdy neslevili ze svých morálních hodnot, protože k podnikání morálka a etika nerozlučně patří, nebo by měla. Abyste si vždycky zachovali pokoru k ostatním lidem. Abyste nezapomněli, že qui patitur vincit – kdo vydrží, vyhraje.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků

Spotify   Apple Podcast