Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Vít Horký

= v programu od: 11. 10. 2021

= oslovených studentů: 30

= absolvovaných seminářů: 1

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Žádné tajemství v businessu většinou neexistuje. V mém případě jsem tři firmy postavil, jednu zbankrotoval, druhou prodal a tím splatil dluhy a třetí prodal úspěšně. A i u té úspěšné to mnohokrát spíš vypadalo na grandiózní debakl. Co mi pomohlo? 1. Stanovil jsem si pro sebe a naši firmu velkou ambici a vizi a o té jsem pořád mluvil, 2. Jak jsem o tom mluvil, přicházeli lidi, které to oslovilo a chtěli se k nám připojit, 3. Když se připojili, učil jsem se od nich a oni ode mě a vzájemně jsme se podporovali, 4. Hrozně jsme makali a nezastavili se, i když to vypadalo špatně, 5. Byli jsme otevřeni různým možnostem do budoucna a tak když přišla skvělá příležitost firmu prodat, tak jsme ji šli naproti, odmakali to a nakonec se mohli radovat. A co je pro mě zatím ten největší úspěch? Právě to, že mám privilegium dělat s úžasnými lidmi na věcech, co mě hrozně baví.

Vaše manažerské zásady?

Neposlouchejte mě! Jsem pravděpodobně ten nejhorší manažér, kterého jste kdy (ne)potkali. Moje tajemství managementu tkví v tom si najít parťáky, kteří jsou skvělými manažéry, takže oni dělají co je baví a já jim do toho příliš nekecám.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Česko je národem podnikavců, ale můžeme být národem podnikatelů. Takových, kteří jsou celosvětově úspěšní, řeší velké problémy, jež se nás všech týkají a inspirují miliardy dalších lidí. Máme úžasné chytré mozky, pracovité ruce a skvělé prostředí pro vzdělávání a osobní růst. Můžeš podnikat zapaluje mladé lidi k podnikání a z toho jsem nadšený.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Když chceš začít podnikat, vyber si problém k řešení, do kterého jsi opravdu nadšen/á. Je ti blízký, týká se tě. Když se už do toho pustíš, nepřestávej. Ostatní budou mít třeba zářivější vizitky, novější boty, sem tam nové auto nebo hodinky, ale ty budeš mít něco, co tě strašně baví. A když budeš tuhle energii a nadšení kolem sebe šířit, nadchneš do toho další lidi. Připojí se k tobě, ani nebudeš vědět jak. Budeš se od nich učit, tím se sám(a) posouvat dál. A za několik let, třeba za deset, se podíváš zpátky a budeš žasnout, jak si dokázala pomoci vyřešit reálný problém na světě, k tomu ses dostal(a) na míle daleko od svých vrstevníků a ještě k tomu sis to užil(a). Jestli kvůli tomuhle nezačít podnikat, tak už nevím! Mně to fungovalo. (A o těch probděných nocích, přílišném stresu a ztrátě volného času si spíš promluvíme osobně, ok?).

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Gymnázium, Arabská 14, Praha 6

2. 3. 2020 08:30
Forma semináře:
1. řečník:
2. řečník:

Zaujalo mne všechno, přístup obou vystupujících byl úplně jiný, tím pádem dvojnásobně prospěšný. Podali užitečné informace hezkým způsobem, podpořili mou podnikavost a díky nim možná začnu podnikat, o čemž jsem poslední dobou přemýšlel.
Zaujalo mne vyprávění o zkušenostech podnikatelů. Vyprávěli nám, jak sami začali v podnikání a dobře nás namotivovali k podnikání také.
Seminář byl výborně uspořádaný. Oba řečníci měli poutavý výklad během, kterého jsem se dozvěděl mnoho zajímavých informací. Jejich osobní zkušenosti s podnikáním pro mě pak měly největší hodnotu.
Seminář se mi líbil, přišel mi velmi zajímavý. Zaujalo mě, že člověk, který chce podnikat může být klidně velmi mladý a může to být úplně obyčejný člověk. Také mě zaujaly jejich příběhy a zkušenosti.
O podnikání jsem se nikdy nezajímala, takže pro mě to bylo zcela něco nového.
Seminář je zajímavý pro někoho, kdo se o podnikání zajímá, jinak ani ne.
Velmi zajímavé téma, řečníci byli do tématu velmi zapálení a příjemně vystupovali.
Bylo zajímavé vidět, jak funguje podnikání.
Zaujalo mě podnikání, jaké byly jejich začátky a kam až se vypracovali.
Seminář byl zajímavý, i když jsem se nedozvěděl příliš nového, tak to byla super motivace.
Seminář pro mě byl přínosný, poprvé jsem se doopravdy dozvěděl něco o podnikání, líbilo se mi vyprávění přednášejících.
Mnoho zajímavých informací, líbilo se mi motivační zaměření a rozhled ohledně podnikání.
Dozvěděla jsem se mnoho informací. Oba řečníci byli velmi milí a ochotní.
Seminář byl pro mě velmi přínosný, protože jsem se o podnikání nikdy moc nezajímala, takže jsem toho ani moc nevěděla.
Vždycky jsem si myslela, že začít podnikat je strašně složité a nenapadlo by mě, že i lidé mého věku mohou takhle úspěšně a vlastně docela jednoduše podnikat.
Seminář ušel, ale nenaplnil má očekávání a byl zbytečně dlouhý.
Seminář byl inspirativní – dobré životní zkušenosti a příběhy. Někomu se to může hodit do života.
Seminář byl velmi zajímavý v tom, že oba řečníci jsou z reálného prostředí mezi podnikateli. Hovořili o osobních zkušenostech a to jsou nedocenitelné informace. Mluvili o svých chybách i úspěších. Věřím, že mnoho informací a zkušeností se mi bude v životě, ať se rozhodnu pro jakýkoliv obor, hodit.
Líbil se mi, čekal jsem, že podnikání je mnohem složitější.
Jak jednoduché je založit firmu, technologie v dnešní době, procento úspěšnosti.
Přišlo mi dobré, že nám říkali především praktické znalosti, které zrovna jsou v tomto oboru důležitější než ty teoretické.
Seminář byl jistě zajímavý pro lidi, kteří plánují v budoucnu podnikat. Mezi takové ovšem bohužel nepatřím, ale stejně jsem se dozvěděla samé zajímavé věci. Díky.
Bylo to velmi zajímavé a inspirativní. Oba podnikatelé byli sympatičtí a nejvíce přínosné pro nás podle mě bylo, že nám řekli jejich vlastní zkušenosti.
Přednáška byla velice inspirativní a zaujalo mě, že někoho napadne podnikat už na základní škole.

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků