Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Rozhovory nejen o podnikání

Inspirující rozhovory s řečníky MŮŽEŠ PODNIKAT – o podnikání, odvaze a naději, která překonává všechny překážky.

Zaposlouchejte se

Luboš Černý: Je důležité nespoléhat na virtuální realitu, ale žít ten reálný život

27. 12. 2022

Jak se dostal k podnikání? V jaké souvislosti hovořil o seriálu Dr. House? Pracuje více s mladými, či staršími lidmi? Je jednodušší zákazníky hledat, nebo jim plnit sny, s kterými přicházejí? Kolik má zaměstnanců? Které oblasti marketingu se věnuje a které ne? Čím se zabývá firma Káva spojuje? Jak se dostal k Můžeš podnikat?
Luboš Černý je majitelem společnosti Inovativní marketing Černý a firmy Káva spojuje. Je to také člověk, který dva měsíce jedl pouze jablko. Dva měsíce spal tím způsobem, že 15 minut spal a pak 3-4 hodiny pracoval. Je filatelistou.

Zdeněk Smrž: Důležitý je pro nás spokojený zákazník. “Čísla” jsou odměnou za perfektní práci.

13. 12. 2022

Čím se jeho společnost zabývá? Kolik má zaměstnanců? Jak s firmou vlastně vyrůstal? Jak se mu spolupracuje s otcem? Jakou vizi a jaké cíle má? Z čeho má strach? Které věci by nejraději nedělal? Za co je jeho společnost dlouhodobě kritizována? Jak vnímá webové stránky své společnosti?
Zdeněk Smrž je výkonným ředitelem firmy TETA.

Andrea Bednářová: Snažíme se zákazníkům měnit myšlení, aby směřovalo k trvalé udržitelnosti

29. 11. 2022

Jak u ní začalo podnikání? Čím se její firma zabývá? V čem je její práce zajímavá? Kdo je její klasický zaměstnanec? Jak vnímá další růst? Kolik let činnosti společnost slaví? Byla ona sama někdy zaměstnaná? Co říká o Green Dealu? Jak vznikají produkty z odpadních materiálů?
Andrea Bednářová je majitelka firmy ENVIROCONT. Ráda běhá dlouhé trati, nachází inspiraci v přírodě, miluje poslouchat podcasty a ráda pomáhá.

Tomáš Hülle: Studenty máme z 97 zemí světa, dominantně z Asie

15. 11. 2022

Jak to dělá se svým strachem, když musí někam letět? Proč vůbec začal podnikat? Jak se ze vzdělávacího programu stala jeho firma? Kolik firem je podporuje? Proč se jich ptají na skills, které studenti potřebují? Jak pracuje se studenty? Které obory studenty nejvíce zajímají? Jak dlouho se vzdělávací programy připravují?
Tomáš Hülle je majitelem European Center for Career Education. Projel 80 zemí – pracovně, nebo turisticky. Ale strašně se bojí létat.

Adam Spiegl: Jak rychle může jít e-shop nahoru, stejně rychle může jít z minuty na minutu dolů

1. 11. 2022

Čím se zabývá firma Filipes Media? Kdo tvoří zejména její klienty? Jak se dostal k podnikání? Byl někdy zaměstnaný? Jak vznikl název společnosti? Jak se udržuje „pořád in”? Kolik zaměstnanců má firma Filipes Media? V jakých dalších firmách Spiegl působí? Jak se dostal k projektu Můžeš podnikat?
Adam Spiegl se nebojí riskovat, má rád věci ve svých rukách a jeho nejoblíbenějším obchodem je hračkářství. Je spoluzakladatelem a CEO firmy Filipes Media, s. r. o.

Svatopluk Runčík: Každé rozhodnutí je buď dobré, nebo špatné, ale je nějaké

18. 10. 2022

Jak budoval svoji kariéru? Proč se rozhodl odejít z korporátu? Jak dlouho působí na postu generálního ředitele? Co se naučil na manažerské akademii? Jak vzpomíná na své začátky? Proč se zapojil do projektu Můžeš podnikat? Jaké má ohlasy od studentů? Jaký osobní program propaguje? Proč je pro lidi důležité chybovat?
Svatopluk Runčík je nesmírně inspirativní člověk. Když se rozhodne, tak celý svůj život obrátí naruby. Je to vášnivý rybář – ale hlavně generální ředitel akciové společnosti Beneš a Lát.

Regina Vondrová: Není potřeba se dívat na překážky, je potřeba si stanovovat cíle

4. 10. 2022

Jak vznikla značka Chápani? Na co se specializuje? Kde získala své dovednosti? Co má ráda na podnikání? Proč se přidala k projektu Můžeš podnikat? Co se snaží předat studentům? Kde cítí rozdíl mezi podnikáním a podnikavostí?
Regina Vondrová je majitelka značky Chápani, manažerka dvou podnikatelských klubů Business for Breakfast. Je živel, který bydlí na samotě u lesa. Má o 26 let staršího muže a bere to jako velký dar.

Filip Mikschik: Byznys, který děláme, mění lidem životy

20. 9. 2022

Jak začal podnikat? Proč oceňuje iniciativu Můžeš podnikat? O jakou další firmu – kromě StartupJobs.cz – se stará? Jaké vyznává hodnoty? Proč je podnikání pro odvážné? Jaký vnímá rozdíl mezi podnikáním a podnikavostí? Proč se rozhodl mít zahradu?

Filip Mikschik opustil po 15 letech Prahu a nastěhoval se do svého domu, kde vášnivě zahradničí. Je zakladatelem a CEO StartupJobs.cz.

Jan Školník: Umění odejít je disciplína, kterou je potřeba ovládat

6. 9. 2022

Jak se dostal k firmě Hobra – Školník? Kde se cítí být doma? V čem jej posunuly chyby a selhání? Čím se jeho firma zabývá? Když by srovnal továrnu v době, kdy ji koupil, a nyní, co by řekl? Proč už firmu neřídí? Kdo řízení firmy převzal? Proč je důležitá důvěra?

Jan Školník je zakladatelem firmy Hobra – Školník. Je poutník, podnikl pouť ze Zlína do Zlína – nachodil při tom 200 kilometrů. Je velkým podporovatelem Broumovska.

Mirka Čejková: Jsem exemplární příklad rozjížděče

21. 6. 2022

Jak dlouho podniká? Byla někdy zaměstnaná? Co jí podnikání dává a co bere? Jaké stinné stránky u podnikání vnímá? Čemu se společnost Virtual Lab věnuje? Jak se věnuje virtuální realitě? Jak vnímá období koronavirové pandemie? S čím předstupuje před studenty? Na co se v současné době těší?

Mirka Čejková je partnerkou firmy Virtual Lab.

Kontakt

Štěpánka Duffková

+420 606 670 790

info@stepankaduffkova.cz

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků