podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Rozhovory nejen o podnikání

Inspirující rozhovory s řečníky MŮŽEŠ PODNIKAT – o podnikání, odvaze a naději, která překonává všechny překážky.

Zaposlouchejte se

Michal Voráč: Podnikatel nerovná se šíbr z devadesátek. Kdybyste věděli vše dopředu, tak do toho nikdy nepůjdete.

14. 11. 2023

Jaká odvětví nejčastěji poptávají služby NETVOR? Jak shání zákazníky? Nebo si je zákazníci nachází sami? Proč nenabízí kapacity svých programátorů v rámci bodyshoppingu? A jak to souvisí s fluktuací lidí v týmu?

Michal Voráč je CEO v NETVOR s.r.o.. NETVOR je agentura, která se od roku 2014 věnuje vývoji návrhu a vývoji webových a mobilních aplikací. Michal je rovněž vášnivým triatlonistou a muzikantem.

Jan Pánek: Jen vystoupením z komfortní zóny se naučíte něco nového a posunete se

10. 10. 2023

Jaké životní či pracovní příležitosti jsou ideální k pořízení archivního vína ze specifického ročníku? Jak začal Honza podnikat a co ho přivedlo právě k vínům? A co Honzu přivedlo k Můžeš podnikat?

Honza Pánek je zakladatelem a majitelem Via Tempia, kde provozuje e-shop s archivními víny. Ve vínech podnikal již dříve, v průběhu času se zaměřil právě na archivní a raritní vína. V roce 2022 dokončil náročný rebranding na dnešní podobu Via Tempia.

Andrea Tkačuková: Podnikání lze vybudovat z ničeho. Pokud máte nápad, jděte do toho!

13. 9. 2023

Jaké služby spojené s relokací cizinci poptávají nejvíce? A jaké služby cizincům Foreigners.cz nabízí? Co jsou colivingové projekty? Lze se v oblasti imigrace a relokace formálně vzdělat?

Andrea Tkačuková založila Foreigners.cz ještě na vysoké škole společně s Vojtěchem Stehnem. Ve Foreigners.cz zajišťují imigrační a relokační služby cizincům z i mimo EU. Služby nabízí pro jednotlivce i firmy. V současné době funguje Foreigners.cz i jako franšíza.

Igor Třeslín: Chceme dělat svět lepším za pomoci technologie

11. 7. 2023

Jak se stal spolumajitelem firmy Storyous? Kdy začal podnikat? Proč lituje toho, že nebyl nikdy zaměstnán? Co má společného s projektem Dáme jídlo? Považuje se za vizionáře? Čím se zabýval v minulosti a čím nyní? Proč se přidal ke spolku Můžeš podnikat? Co chce předat studentům?

Igor Třeslín je vinařský prospektor, který rád objevuje nová malá vinařství. „Každý vinař má svůj vlastní rukopis,” říká. Je spolumajitelem firmy Storyous.

Pavel Minář: Lidi nebuďte blbí a něco dělejte

13. 6. 2023

Jak se dostal k podnikání? Jak dlouho byl v Rakousku? Jak vypadá IT introvert? Proč se přidal k projektu Můžeš podnikat? V čem závidí dnešním středoškolákům? Jaké hodnoty vyznává? Jak vnímá nadávání lidí?

Pavel Minář je konzultantem pro Google Worskpace. Pochází z Brna. Říká, že „normální podnikatelé jsou velice pilní a pracovití a on je tím nejlínějším podnikatelem na světě”.

Michaela Karásková: Když vedu firmu, mám za ni zodpovědnost

9. 5. 2023

Jak se stala podnikatelkou a čím se vlastně zabývá? Jaké rozhodnutí vnímala jako špatné? Co dělala před tím, než se dostala ke společnosti KNO? Kde vidí rozdíly mezi tím, když je člověk zaměstnanec a když je člověk zaměstnavatel? Jaký je rozdíl mezi podnikáním a podnikavostí? V čem ji ovlivnilo covidové období?
Michaela Karásková je majitelka společnosti KNO Česko.

Pavel Herman: V korporátu jste ve vatičce, máte spoustu peněz. V malé firmě okamžitě bolí, když peníze nejsou.

11. 4. 2023

Jak se dostal k podnikání? Jak dlouho dělal v korporátu? Čemu se věnuje jeho firma? Co je speciální automatizace? Jaká tři pravidla v podnikání povětšinou platí? Jaké hodnoty jeho firma vyznává? Proč si tak výrazně zakládá na pravdě? Co se mu líbí na projektu Můžeš podnikat?
Pavel Herman prošel celým školním systémem, je podnikatelem proti své vlastní vůli. Je spolumajitelem firmy KESAT.

Andrea Obdržálková: Interiér domu, kde člověk žije, je mi sympatičtější než kanceláře

14. 3. 2023

Jak začala své podnikání? Co ji baví na interiérovém designu? Co jí vždy radil tatínek? Proč odešla ze zaměstnání? Kdo byl jejím prvním klientem? Jak dává světu vědět, že dělá dobrou práci? Věnuje se i designu kanceláří? Jak hovoří o domovech? Jaké jsou momentální hity v designu?
Andrea Obdržálková je majitelkou značky ANOVA design.

Jitka Nagelová: On-line vizitka musí podtrhovat to, co o vás říkají klienti v doporučení

21. 2. 2023

Jak se dostala k podnikání? Na základě čeho se dozvěděla, co chce dělat? Proč ji zaujal obor marketingu? Jak získala svého prvního klienta? V čem podnikatelé potřebují její pomoc? Proč má ráda videa? Učí své klienty TikTok? V čem ji ovlivnila nová pravidla cookis? Na co vše si musela zvyknout v roce 2022?
Jitka Nagelová se rozhodla změnit Kraj Vysočina. Učí místní podnikatele být vidět v online světě.

Kateřina Ryvolová: V současné době nejvíc “letí” dřevostavby

7. 2. 2023

Jak se dostala k podnikání? Snaží se do domů, které kreslí, projektovat feng šuej, jímž se také. zabývá? Jak velkou projektovou kancelář vlastní? Jak hovoří o svobodě? Sleduje moderní trendy? Vyskytuje se ještě „podnikatelské baroko”?
Kateřina Ryvolová projektuje pozemní stavby, má společnost KR projekt. Je také odbornicí na feng šuej a vášnivě miluje latinské tance.

Kontakt

Štěpánka Duffková

+420 606 670 790

info@stepankaduffkova.cz