Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Václav Edl

= v programu od: 1. 1. 2016

= oslovených studentů: 1 151

= absolvovaných seminářů: 23

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Nevím, zda jsem úspěšný. Myslím, že neexistuje „obecné měřítko“, co to je, být úspěšný. To co mi dává sílu pracovat a neustále věci zlepšovat, jsou má životní motta. Konkrétně:

1. Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů.
2. Dělám to, co nedělá konkurence.

Vaše manažerské zásady?

K lidem v mém okolí přistupuji jako k právoplatným členům týmu a to bez ohledu na zařazení. Důsledek: Každý může říci svůj názor a já ho poslouchám. Každý je plně zodpovědný za svoje činy a po každém nekompromisně vyžaduji ten nejvyšší dosažitelný pracovní výkon. To co každý v naší firmě dělá, pro něj musí být to nejdokonalejší, co kdy udělal, jinak se mnou nemůže pracovat.

Naše firemní filozofie:

1. Nejlepší je být nejlepší. (Jsme nejtvrdší sami k sobě.)
2. Detail je to čemu rozumíme. (Detail je pro nás absolutní veličinou.)
3. Produkty a služby dodáváme na nejvyšší možné úrovni. (Nejvyšší možnou úrovní rozumíme maximalizaci přínosu (benefitu) pro zákazníka.)
4. Jsme neformální a komunikativní. (Spolupráce, efektivita a vstřícnost je to, co chceme pro naše zákazníky a pro nás.)
5. Komunikujeme pouze to, co je pravda nebo co je dobré nebo co je užitečné. (Čas je nejdražší veličina na Zemi, ostatní komunikace nepřináší žádnou hodnotu.)

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Velice často kolem sebe vidím mladé lidi, kteří čekají na jakýsi „zázrak“ v podobě toho, že je osvítí a oni naprogramují úžasnou aplikaci, kterou prodají Googlu a už nebudou muset nikdy pracovat. A to je přesně ten důvod – ukázat lidem, že život je o přinášení řešení, dodávání produktů lidem, zákazníkům, kteří z toho mají radost, protože to co jim můžeme nabídnout, má smysl. Chci ukázat těm, kteří chtějí svůj život prožít naplno, že má smysl nespokojit se s málem a snažit se víc než ostatní. A ne jen čekat, zda se o mne někdo postará…

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Nevzdat to po prvním neúspěchu, ke kterému (téměř) vždy dojde. Ti nejlepší jsou ti nejsilnější, nejvytrvalejší a znají smysl toho, co dělají, proto mají zákazníky a jejich výrobky nebo služby trh poptává. Je potřeba se držet hesla, které jsem slyšel u kulturistů: “Když už dál nemůžeš, tak si přidej zátěž a pojď na to znova!”

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Gymnázium, Studentská 895, Mnichovo Hradiště

17. 5. 2021 08:00
Forma semináře: on-line
1. řečník: Rehana Ježková
2. řečník: Václav Edl

Dobré motivační řeči, informativně jsem se moc nedozvěděl.
Informace
Všechno pro mě bylo zajímavé, spousta nových, užitečných informací.
Postoj přednášejících k jednotlivým tématům.
Nutnost adaptace při více či méně krizových situacích.
Rozdílné gendrové pohledy na podnikání.
Jsem ráda, že nejsem sama, kdo neví, co jednou v životě chce dělat. Vidím spoustu možností, co se mi může jednou přihodit a doufám, že najdu nějaké zaměstnání, které mě bude bavit stejně jako řečníky.
Seminář nebyl špatný, ale pro mne ani „žádný zázrak“… líbilo se mi, že jste mluvili i o etické stránce podnikání. (Řešení problému někoho jiného (nebo i svůj)). A zmínili jste, že to není jen o penězích… tenhle pohled se mi líbí.
Seminář mě moc nezaujal, nemám zájem o podnikání, bylo tam na mě málo faktických informací a spíše jen emoční příběhy (zajímalo by mě více o tom jak založit firmu, s.r.o, a.s, jak zaměstnat někoho, daně…). Příběhy mě ani nijak nemotivovaly, asi jsem si představovala něco jiného.

« První ‹ Previous 1 2 3 4 12 Next › Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků