Michaela Havlíková

 • v programu od: 9/2019
 • oslovených studentů: 65
 • absolvovaných seminářů: 1

Čtyři otázky, čtyři odpovědi:

 1. V čem je Vaše tajemství úspěchu?
 2. Myslím, že za mým úspěchem stojí vytrvalost, vůle něco udělat či změnit a pozitivní přístup k problémům.

 3. Vaše manažerské zásady?
 4. Nikdy se nepovyšuj nad ostatní jen proto, že jsi majitel, bez lidí by tvoje myšlenka nedošla k realizaci. Poslouchej názory ostatních a přemýšlej nad nimi. Tajemství života neexistuje, pokud máte cíl, lze ho dosáhnout, když jste ochotni na něm pracovat. Pouč se ze svých chyb a snaž se je neopakovat.

 5. Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?
 6. Ráda předávám ostatním své zkušenosti a ráda komunikuji s kýmkoliv. Chci překonat další svůj „strach“ z něčeho nového. A miluji příběhy ostatních úspěšných lidí.

 7. Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?
 8. Je dobré již během studia nakouknout do praxe prostřednictvím brigády. Až se rozhodnete pro nějakou činnost, ať už zaměstnance nebo podnikatele, zvolte si cíl, udělejte průzkum trhu a poznejte svou konkurenci. Pořádně si spočítejte své reálné náklady a podle nich tvořte kalkulace zboží či služeb nebo stanovte výplatu. Buďte vytrvalí a nenechte se odradit prvním neúspěchem. Věřte, že všichni úspěšní někdy leželi na zemi a museli přemýšlet jak se z ní zvednout. Štěstí přeje připraveným ! Neustále se vzdělávejte.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

SZaŠ Rajhrad, Masarykova 198, Rajhrad

27. 11. 2019 09:00
Forma semináře:
1. řečník: Radka Martínková
2. řečník: Michaela Havlíková

Nejlepší byla praktická část + příklady z vašeho života.
Zajímavé, inspirující.
Dozvěděla jsem se mnoho zajímavých věcí o podnikání, kterému jsem se dříve spíše vyhýbala a bála kvůli neúspěchu. Přednáška mě naklonila k pozitivnímu vztahu k podnikání.
Všechno.
Vše mne zaujalo.
Zábavné i poučné.
Zajímavé druhy podnikání, dobré argumenty, jak pro a proti podnikání, dobrý přehled, nové informace, nákop pro vlastní podnikání.
Příklady ze života.
Byla sranda, chutnali mi bonbóny.
Všechno první řečnice přehání. Nudnější projev mluvení. Druhá řečnice má živější, lepší výklad. 2. řečnice donesla bonbóny.
Přednášející nám řekly svůj příběh, jak přišly k podnikání, co je lepší udělat a co je výhodnější nedělat. Nejlepší byl konec.
Zapojení žáků se mi líbilo, zmínění i špatných zkušeností.
Dát možnost dětem na škole, se rozvíjet.
Nic zajímavého.
Je fajn slyšet zkušenosti – úspěchy i neúspěchy, že to není jen tak, jak by se mohlo zdát. Dobrá forma prezentace. Bylo to zábavné.
Seminář byl přínosný. Líbilo se mi, že řečnice se podělily i o svůj neúspěch v podnikání. Ukázaly oba pohledy na podnikání. Všechny informace byly předány srozumitelnou formou i pro ty, kteří o podnikání nemají takový přehled. Celkově mě to přimělo zamyslet se nad takovými možnostmi. Hra na konci byla opravdu geniální.
Vlastní zkušenost hrou.
Zaujala mne ta snaha, tvrdost a vlastnost se nevzdát. Díky Vašemu semináři jsem se vrátila k myšlence podnikat s bratrem v rodinném podniku!
Bylo to fakt dobrý.
Zajímavé, životní příběhy.
Že lze mít dobrý vztah s finančním úřadem.
Zaujal mě výklad o sladkostech. Seminář je super.
Řekla bych, že tento seminář byl prospěšný pro ty, kteří se bojí podnikat nebo podpořit ty, kteří přemýšlí o podnikání. Dozvěděla jsem se třeba, že kdybych chtěla v budoucnu podnikat, můžu se obrátit na lidi, kteří se tomuto věnují. A pomůžou zorganizovat dané podnikání.
Zjistila jsem, že vlastně každý může podnikat. Dle mě je dobré začít brzo, aby to mělo nějaký dopad.
Byla to super zkušenost.
Počty prvního řečníka. Že 2. řečník je lev a její manžel štír. Tipovala jsem blížence. Vše, co řekli bylo nové.
Dozvěděla jsem se, že každý může podnikat.
Bylo to OK.
Bylo to poučné a zajímavé.
Každý podnikatel má svůj vlastní důvod k podnikání. Nejlepším marketingem je zákazník. Vždy hledat důvod proč pokračovat s firmou. V Srbsku dělá 1/3 lidí na biografii.
Seminář se mi líbil. Dozvěděla jsem se, že od 18 let můžu podnikat, což jsem nevěděla. Také jsem se dozvěděla, že bych si při podepisování smlouvy o pronájmu ve velkoobchodě, měla pozvat svého právníka či, aby se mi nějaký právník na smlouvu podíval, posoudil ji a seznámil mě s ní. Podnikání je možné, ale nemá lehké začátky.
Úspěchy a pády. Líbilo se mi propracování k podnikání (jednotlivé příběhy).
Seminář byl veden odborně, ale zároveň kamarádsky, celkově byl nabitý osobními zkušenostmi a to je dobře, jelikož víte o čem mluvíte.

1

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků

Spotify   Apple Podcast