TZ Vize MŮŽEŠ PODNIKAT na další školní roky je jasná

Vizi dalšího vývoje programu MŮŽEŠ PODNIKAT představila na Výročním setkání 2019 jeho manažerka Tereza Podhorská: „MŮŽEŠ PODNIKAT realizujeme ve spolupráci s podnikateli a učiteli, kteří pro své studenty hledají možnosti, jak propojit teorii s praxí. My studentům představujeme příběhy zajímavých a úspěšných podnikatelů, kteří pro ně mohou být inspirací.“
Plánem vzdělávacího program pro studenty středních a vyšších odborných škol MŮŽEŠ PODNIKAT pro příští školní rok je navýšit počet zapojených škol a rozšířit působení zejména v regionech.

V tuto chvíli je do programu zapojeno 246 škol po celé České republice, ročně projde semináři téměř 7300 studentů. Komunitu řečníků tvoří 160 úspěšných podnikatelů ze všech oborů i regionů. Vizi dalšího vývoje na pondělním Výročním setkání představila Tereza Podhorská: „MŮŽEŠ PODNIKAT realizujeme ve spolupráci s podnikateli a učiteli, kteří pro své studenty hledají možnosti, jak propojit teorii s praxí. My studentům představujeme příběhy zajímavých a úspěšných podnikatelů, kteří pro ně mohou být inspirací. Chceme ročně oslovit až 10 000 studentů.“

Náplň vzdělávacího programu je jasná. Cílem je, aby všichni studenti v Česku věděli, že mají možnost vzít život do svých rukou, že záleží jen na nich, jak se rozhodnou. „Chceme, aby mladí lidé věděli, že můžou v životě dělat téměř cokoliv bez ohledu na svůj sociální původ, finanční situaci a vzdělání. Chceme, aby si uvědomili, že začít se dá z ničeho a že je možné realizovat v životě své sny, být sebevědomý a šťastný,“ říká Podhorská o programu, který vznikl před 7 lety ve Zlíně.

Kromě podnikatelů, kteří prostřednictvím seminářů předávají své zkušenosti nastupující generaci, byli na Výroční setkání pozváni i sami studenti a zástupci spolupracujících škol. Ředitel Smíchovské střední průmyslové školy v Praze, Ing. Radko Sáblík, zapojení školy do programu podporuje a věří, že i díky takovým aktivitám se škola umístila v hodnocení časopisu Forbes mezi osmi nejzajímavějšími středními školami v Česku.

Studenti 4. ročníku Gymnázia Přípotoční, Kryštof Kozač a Jakub Slavík, hodnotí program z té druhé strany. Souhlasí s propojením studia s reálným životem a podnikatelské přednášky vnímají jako tu nejlepší motivaci. Doufají, že se do vzdělávacího programu postupně zapojí všechny střední školy a gymnázia v České republice. Se zakladateli programu MŮŽEŠ PODNIKAT se shodnou na tom, že propojování studentů a podnikatelů je velmi důležité: „Bylo by skvělé, kdyby studenti mohli chodit k nějakému podnikateli do firmy a škola by to uznala jako praxi,“ dodávají.

 

25. listopad 2019, Uherský Brod
Petra Křapová, MŮŽEŠ PODNIKAT
petra.krapova@muzespodnikat.cz
774 023 692