TZ Studenti se vzdělávají i o prázdninách

Letní kemp

Studenti se vzdělávají i o prázdninách a to zcela dobrovolně. Účastní se totiž letního kempu MŮŽEŠ PODNIKAT, kde se učí od podnikatelů / dobrovolníků, kteří jim předávají své zkušenosti z podnikání a pomáhají jim při sestavení podnikatelského plánu.

Neformální atmosféra letního kempu MŮŽEŠ PODNIKAT je přínosem pro studenty i pro podnikatele. Uvolněné prostředí, kde se studenti učí zážitkovou formou podnikatelským dovednostem má možná větší efekt, než hodiny strávené v lavicích. Tématické workshopy Já a moje silné stránky, Oči podnikatele, Tvorba byznys plánu, Finance nejsou jen penízePrezentace nápadu vedou odborníci z byznysu – podnikatelé / dobrovolníci, kteří jsou úspěšní a baví je předávat své zkušenosti mladým lidem. Program doplňují řízené diskuse, hry a samostatná činnost studentů.

Zážitkový letní kemp pořádá spolek MŮŽEŠ PODNIKAT, který v průběhu školního roku realizuje bezplatné semináře pro studenty na středních školách v celém Česku. Zatímco během školního roku semináři projde až 9000 studentů, letního kempu se jich účastní pouze jedenáct – je to ale jedenáct zapálených lidí, kteří mají jasnou představu a podnikatelské plány do života.

Studenti se pod vedením podnikatelů dostávají do různých modelových situací, které jim pomáhají uvědomit si podstatu podnikání. Pracují také na svých nápadech a od podnikatelů i ostatních kolegů získávají zpětnou vazbu, která jim pomáhá svůj projekt / nápad rozvinout a zlepšit.
Student Jan Horák z Trojanovic o přínosu jednoho z workshopů říká: „Uvědomil jsem si, že každá osobnost a povaha dokáže posunout byznys vpřed, plus, že spojení protikladů v jeden celek je zlato.“
Student Tomáš Kůrka z  Kamenice napsal k tématickému workshopu Tvorba byznys plánu, který vedl Tomáše Formánek následující: „Díky Vám jsem přišel na problémy, které by mi mohly mé podnikání pokazit. Jste velmi inspirující člověk!“ Je tedy zřejmé, že studenti umí ocenit kvalitu výuky a lidí, kteří workshopy vedou a není příliš důležité, že to nejsou profesionální učitelé. Jsou to totiž profesionální podnikatelé, lidé z praxe, kteří často své podnikání vybudovali z nuly a vědí proto úplně přesně, co je důležité a co nikoliv.

Kromě toho, že se studenti učí zážitkovou formou nové dovednosti, získají také kontakty na podnikatele, s kterými zůstanou v kontaktu i po skončení letní kempu a v neposlední řadě získají nové kamarády a třeba i budoucí podnikatelské partnery. Užitek letního kempu se tak násobí.

Letní kemp pořádá nezávislý a svobodný spolek MŮŽEŠ PODNIKAT, jehož cílem je inspirovat a motivovat mladé lidi k podnikání a podpořit je na jejich cestě k nezávislosti a svobodě.

 

Broumov, 13. červenec, 2017
MŮŽEŠ PODNIKAT, spolek
Tereza Podhorská, 775 609 165