Vojtěch Stehno

 • v programu od: 2/2016
 • oslovených studentů: 623
 • absolvovaných seminářů: 7

Čtyři otázky, čtyři odpovědi:

 1. V čem je Vaše tajemství úspěchu?
 2. Vytrvalost a naivita. Nemám extra vlohy a nadání. A ani naše firma neměla raketový růst během roku. Má ale již šestý rok v řadě stabilní a stálý, relativně velký, růst. Být vytrvalý nejen v práci jako takové, ale i ve vlastním vzdělávání se. Sám se vzdělávám, čtu, poslouchám a inspiruji se od úspěšnějších a snažím se naučit jejich postoj k věcem.
  Všechny velké věci a projekty jsem vždy začal naivně, bez omezování se proč by to nemělo jít, že na to nemám dostatečný věk, know how, finance. Prostě jsme vždy začali dělat, co nás napadlo a až zpětně koukat, jak naivní jsme byli = nepřešlapovat na místě a stále jen nepřemýšlet, ale jít dělat.

 3. Vaše manažerské zásady?
 4. Everything is possible for those who believe it is possible.
  Delegovat a dávat lidem zodpovědnost. I když teď si to udělám sám rychleji a lépe, tak tato investice se vyplácí do budoucna a dává manažerovi volné ruce k posouvání věcí kupředu.
  Jednat s druhými uctivě, slušně, zároveň si ale být vědomý vlastní hodnoty a hranic, které ostatní mně nesmí narušit.

 5. Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?
 6. Před pěti lety jsem si do svých snů a cílů napsal, že chci podporovat studenty v tom být proaktivní. Aby se již v mládí učili být zodpovědní za vlastní projekty, vlastní výdělek, firmu, projekt. Věřím, že jedině společnost, kde jedinci cítí vlastní plnou odpovědnost, tak může růst a být silná. Jsem rád mezi lidmi, kteří si berou odpovědnost do vlastních rukou a chci, aby jich bylo více.

 7. Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?
 8. Být aktivní. DĚLAT něco navíc. Pracovat v nějaké studentské neziskovce, školním časopise, organizovat akce, třídní projekty apod.. Ptát se, být vepředu. Nebát se projevovat, ptát se – co se může nejhoršího stát? Někdo mi řekne Ne? Na to se neumírá.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků

Spotify   Apple Podcast