Vojtěch Stehno

Foreigners.cz

V ČEM JE VAŠE TAJEMSTVÍ ÚSPĚCHU?
Vytrvalost a naivita. Nemám extra vlohy a nadání. A ani naše firma neměla raketový růst během roku. Má ale již šestý rok v řadě stabilní a stálý, relativně velký, růst. Být vytrvalý nejen v práci jako takové, ale i ve vlastním vzdělávání se. Sám se vzdělávám, čtu, poslouchám a inspiruji se od úspěšnějších a snažím se naučit jejich postoj k věcem.
Všechny velké věci a projekty jsem vždy začal naivně, bez omezování se proč by to nemělo jít, že na to nemám dostatečný věk, know how, finance. Prostě jsme vždy začali dělat, co nás napadlo a až zpětně koukat, jak naivní jsme byli = nepřešlapovat na místě a stále jen nepřemýšlet, ale jít dělat.

VAŠE MANAŽERSKÉ ZÁSADY?
Everything is possible for those who believe it is possible.
Delegovat a dávat lidem zodpovědnost. I když teď si to udělám sám rychleji a lépe, tak tato investice se vyplácí do budoucna a dává manažerovi volné ruce k posouvání věcí kupředu.
Jednat s druhými uctivě, slušně, zároveň si ale být vědomý vlastní hodnoty a hranic, které ostatní mně nesmí narušit.

PROČ SE ZAPOJUJETE DO PROGRAMU MŮŽEŠ PODNIKAT?
Před pěti lety jsem si do svých snů a cílů napsal, že chci podporovat studenty v tom být proaktivní. Aby se již v mládí učili být zodpovědní za vlastní projekty, vlastní výdělek, firmu, projekt. Věřím, že jedině společnost, kde jedinci cítí vlastní plnou odpovědnost, tak může růst a být silná. Jsem rád mezi lidmi, kteří si berou odpovědnost do vlastních rukou a chci, aby jich bylo více.

CO BYSTE DOPORUČIL MLADÝM LIDEM, KTEŘÍ CHTĚJÍ USPĚT?
Být aktivní. DĚLAT něco navíc. Pracovat v nějaké studentské neziskovce, školním časopise, organizovat akce, třídní projekty apod.. Ptát se, být vepředu. Nebát se projevovat, ptát se – co se může nejhoršího stát? Někdo mi řekne Ne? Na to se neumírá.