Tomáš Gřešek

EDUWAY s. r. o.

V čem je Vaše tajemství úspěchu?
Mám to štěstí v životě, že vše (skoro vše) co jsem dělal mě bavilo, a proto jsem to dělal s nadšením. Anebo protože jsem to dělal s nadšením tak mě to bavilo. 🙂 Moje úspěchy jsou vždy spojeny s úspěchy zákazníků a zaměstnanců.
Klíčovou touhu byla pro mě vždy svoboda – a ta mi pomáhala při kritických rozhodováních.

Vaše manažerské zásady?
Z mého pohledu jsou nejdůležitější HODNOTY. Pokud v podnikání nebo v životě vytvoříte partu, která sdílí společné hodnoty, tak tito lidi vytvoří neskutečné věci. Klíčovou hodnotou je pro mě DŮVĚRA. Důvěra v sebe a důvěra v lidi kolem mě. Moje dnešní filosofie je v názvu naší rodinné firmy EDUWAY – život – byznys je cesta – učení se, rozvoje, a pochopení principů života.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?
Jsem rád, když mohu inspirovat a když se mohu inspirovat.
Myslím, že mohu svými příběhy pomoci nejen mladým lidem najít jejich cestu k úspěchům.
Zároveň mě mladí lidé mohou inspirovat svými příběhy a myšlenkami. Mými nejlepšími “kouči” jsou moje děti, které mi denně ukazují nové možnosti v mém životě.

Co byste doporučil mladým lidem, kteří chtějí uspět?
Je velmi těžké něco mladým lidem doporučovat. Ne že by nebylo co. Ale řada lid si chce své nápady vyzkoušet. A nenechá si poradit. Mě můj děda říkal, že lidé se učí chybami a ti chytří a úspěšní se učí chybami druhých. Takže předávám.
Moje doporučení tedy je:
ZASTAVTE SE. ROZHLÉDNĚTE SE po příležitostech. Jednu si vyberte. A běžte za ní – i když bude bláznivá a všichni vás budou odrazovat.