Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Stanislav Němeček

 • v programu od: 6/2015
 • oslovených studentů: 424
 • absolvovaných seminářů: 10

Čtyři otázky, čtyři odpovědi:

 1. V čem je Vaše tajemství úspěchu?
 2. Jsou tři hlavní ingredience. První je pracovitost, bez té se získat nedá nic. Pokud nekradete. Druhou složkou je nápad, jak dělat něco jinak než ostatní. Třetí složkou je motivace. Chtěl jsem dělat věci po svém. Každý den se těším do práce, pokud ne, je něco špatně.

 3. Vaše manažerské zásady?
 4. Nepovažuji se za manažera, jsem jen donucen okolnostmi. Jedna z běžných věcí v podnikání – musíte dělat i věci, které nechcete. Nebo si na ně sehnat správné lidi. Což může být manažerská rada – nepovažovat se za nenahraditelného a vytvořit si ve firmě dobrou strukturu.

 5. Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?
 6. Nesnáším v Čechách rozšířený pláč nad tím, že něco nejde následovaný nesmyslnou argumentací proč. Mám rád tvůrčí osobnosti. Tenhle program oslovuje mladé lidi, kteří chtějí být aktivní, stojí na prahu dospělosti a možná neví, jak začít. Chci je motivovat, práce a nápad musí být jejich.

 7. Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?
 8. Moje oblíbené přísloví: Výsledkem myšlení nemá být pocit, ale čin. Neváhejte a začněte. A pokud začnete, opřete se do toho vší svojí energií. Tím si tvoříte náskok. Netrvá dlouho, než váš dobrý nápad začne někdo kopírovat.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Střední průmyslová škola stavební Plzeň, Chodské náměstí 2, Plzeň

4. 12. 2019 11:00
Forma semináře:
1. řečník: Václav Edl
2. řečník: Stanislav Němeček

Líbilo se mi to.
Zaujalo mě to.
Zaujaly mě osobní příběhy.
Líbil se mi přístup prvního podnikatele, působil sebevědomě.
Ušlo to.
Pěkný přednes.
Bylo to dobré.
Srozumitelné, vtipné, vlastní zkušenosti.
Bylo to fajn. Mohli jsme vidět, že se dá zbohatnout.
Dobré zkušenosti ze života.
Zaujalo mě, jak mluvili přednášející i o svém osobním životě.
Bylo to dobrý.
Bylo to hustý, bavilo mě to. Myslím si, že to bylo rozumné a přínosné. Odnesl jsem si spoustu nových informací.
Měl jsem o celé oblasti podnikání, businessu a celkově podnicích poměrně negativní představu. Díky oběma přednášejícím mi přednáška pomohla tuto iluzi odbourat a téma mi trochu i polidštit. A to i v oblasti podnikání pana Edla.
První řečník dokázal udržet pozornost a měl dobrou životní zkušenost. Druhý řečník mě moc nezaujal.
Seminář byl velmi zajímavý a konečně jsme viděli někoho z praxe, který si něčím prošel. Díky za to, co děláte.
Mě osobně seminář velmi nezaujal, ale ne z důvodu špatného přednesu nebo podání, ale jednoduše kvůli způsobu podnikání. Líbilo by se mi, kdyby třeba druhá byla nějaká slečna/nebo kdokoliv s úplně jiným podnikáním, protože vlastně jsme slyšeli 2x za sebou velmi podobné případy, ale chápu, že jsme na stavárně, tak to sedí, ale mám psát svůj osobní názor, tak vím, že takhle by mě to bavilo víc.
Zaujalo mě, že většinu peněz nedávají do nových telefonů, aut, luxusních večeří, atd., ale že je investují do firmy.
Podle mne měl první řečník zajímavější příběh, ale seminář se mi líbil.
Bylo pěkné, že k nám mluvili velmi vstřícně a důvěryhodně. 🙂
První řečník, tedy pan Edl, byl velice přirozený, hodně osobní a sympatický. Zaujalo mě, že i přesto, že všude ve filmech a televizích vidíme, jak každý podnikatel má drahá auta, drahé nemovitosti a drahé oblečení, oba řečníci spíše investují peníze zpětně do firmy. To se mi líbilo a zaujalo mě to. Druhý řečník byl také fajn, ale už mě moc nezaujal.
Líbilo se mi, že nám řečníci říkali události z osobního života.
Myslím si, že pro žáky, kteří by chtěli podnikat to bylo přínosné a zajímavé.
Líbilo se mi, že řečníci mluvili o tom, jak to vypadá v praxi. Než, aby nás něco naučili, tak nás spíše chtěli informovat, jak to chodí. Určitě to bylo velmi přínosné!
Jelikož mám v rodině nejednoho podnikatele, nic mě nepřekvapilo, přesto byl bych „nováček v oboru“. Ocenil bych to kladně.
Seminář se mi líbil. Nejvíce mě zaujalo, jak oba pánové umí mluvit. Dozvěděla jsem se, že úspěšná firma se nezrodí ze dne na den a že za tím stojí hodně práce a úsilí, ale také stresu a zdraví.
Naučili jsme se spoustu nových věcí.
Seminář se mi celkem líbil. Myslím si, že do budoucího života to bylo hodně užitečné. Líbilo se mi, že nám odpověděli na cokoliv, co jsme chtěli.
Zaujala mě historie obou řečníků a jejich odhodlání. Bylo zajímavé a užitečné slyšet jejich život a poučit se a vzít si z jejich zkušeností maximum. Otevřelo mi to další výhled do budoucna.
Líbila se mi upřímnost a rady v podnikání.
Moc mě zaujaly příběhy pana Edla, jeho motivace a názory. Byl moc příjemný a líbila se mi jeho upřímnost a projev. Pan Němeček mluvil trochu potišeji, ale jeho cesta byla velmi zajímavá. Velmi skromný a pokorný pán. 🙂
Seminář byl zajímavý ze všech ohledů. Řečníci byli velmi ochotní, odpovídali na všechny otázky (jak osobní, tak pracovní). Pro mě osobně bylo dost věcí nových a zajímavých. Oba byli projevem příjemní na poslech.
Nejvíce se mi líbila otevřenost obou dvou přednášejících pana Edla a pana Němečka
bylo to velmi zajímavé. Pánové si svým vystupováním udrželi moji pozornost po celou dobu prezentace.
Zaujal mě celkový styl provedení a tolerance řečníků. Dokázali skvěle zaujmout a upoutat pozornost.
Zaujalo mě, že živnostenský život dokáže zruinovat celý osobní život. Zajímavé příběhy a povyprávění o firmách a zkušenostech.
Zaujal mě příběh obou řečníků a jejich pohled na svět.

« První ‹ Previous 1 2

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků