Stanislav Němeček

Raptech s.r.o.

V ČEM JE VAŠE TAJEMSTVÍ ÚSPĚCHU?
Jsou tři hlavní ingredience. První je pracovitost, bez té se získat nedá nic. Pokud nekradete. Druhou složkou je nápad, jak dělat něco jinak než ostatní. Třetí složkou je motivace. Chtěl jsem dělat věci po svém. Každý den se těším do práce, pokud ne, je něco špatně.

VAŠE MANAŽERSKÉ ZÁSADY?
Nepovažuji se za manažera, jsem jen donucen okolnostmi. Jedna z běžných věcí v podnikání – musíte dělat i věci, které nechcete. Nebo si na ně sehnat správné lidi. Což může být manažerská rada – nepovažovat se za nenahraditelného a vytvořit si ve firmě dobrou strukturu.

PROČ SE ZAPOJUJETE DO PROGRAMU MŮŽEŠ PODNIKAT?
Nesnáším v Čechách rozšířený pláč nad tím, že něco nejde následovaný nesmyslnou argumentací proč. Mám rád tvůrčí osobnosti. Tenhle program oslovuje mladé lidi, kteří chtějí být aktivní, stojí na prahu dospělosti a možná neví, jak začít. Chci je motivovat, práce a nápad musí být jejich.

CO BYSTE DOPORUČIL MLADÝM LIDEM, KTEŘÍ CHTĚJÍ USPĚT?
Moje oblíbené přísloví: Výsledkem myšlení nemá být pocit, ale čin. Neváhejte a začněte. A pokud začnete, opřete se do toho vší svojí energií. Tím si tvoříte náskok. Netrvá dlouho, než váš dobrý nápad začne někdo kopírovat.