Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Ondřej Krátký

= v programu od: 20. 3. 2019

= oslovených studentů: 617

= absolvovaných seminářů: 11

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Ve vytrvalosti a chuti řešit výzvy a překážky na cestě k naplnění svých cílů. A také ve schopnosti se obklopovat skvělými lidmi, od kterých se neustále můžu inspirovat a učit se.

Vaše manažerské zásady?

Soustředit se na to, na co jsem dobrý a na ostatní oblasti si doplňovat schopnosti a dovednosti z týmu, který si kolem sebe stavím. Neustále se bavit o vizi, kterou společně s týmem realizujeme – vysvětlovat proč děláme, to co děláme. Spolupracovat s lidmi, kteří se chtějí zlepšovat a pracovat na sobě a v tom je podporovat. A hlavně si s lidmi nastavit správná očekávání.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Sám jsem byl podnikavý už od malička, ale podnikat jsem začal až v 28 letech. Chtěl bych ostatní inspirovat, co to znamená podnikat, co to přináší a že vyzkoušet si podnikat člověk může v každém věku. Podnikaví lidé jsou ti, kteří posunou Česko dál.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Vyzkoušet si realizovat svoje nápady. Nejlepší nápady jsou ty, které řeší dostatečně palčivý problém ostatních lidí. Vyzkoušet si řešení zpravidla nemusí stát téměř nic a člověk pak zjistí, že větší hodnotu má schopnost nápady realizovat.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Střední škola živnostenská Sokolov, příspěvková organizace, Žákovská 716, Sokolov

8. 4. 2021 10:00
Forma semináře: on-line
1. řečník: Ondřej Krátký
2. řečník: Adam Spiegl

Zaujala mě jejich cesta k podnikání.
Zaujal mě příběh.
Dozvěděl jsem se, jaký je to začínat podnikat, jejich cestu, úspěchy či neúspěchy.
Dozvěděla jsem se, že i introvert může podnikat. Že není na škodu vybočit ze své komfortní zóny a mít o to lepší budoucnost. A líbily se mi jejich stránky, že to mají do detailů zpracovaný. A že se liší od konkurence.
Zaujal mě jejich příběh, jak se vůbec k podnikání dostali, s čím se museli vypořádat, kdo nebo co je k podnikání přivedlo. Též mě zaujalo jaký přístup mají k životu a k cestě k podnikání, bylo to velmi přínosné a jsem ráda, že jsem se toho mohla zúčastnit.
Zaujalo mě jak přednášející začínali a i to, že každý začínal jinak a oba se dostali k úspěšnému podnikání. Dozvěděla jsem se, že dobrý společník nemusí být člověk, s kterým si rozumím ve volném čase a že dělat něco jinak není vždy špatné, je dobré se něčím odlišit a nejít s konkurencí. Také mi ta přednáška něco dala, protože přemýšlím, že si otevřu vlastní kadeřnictví v budoucnosti, takže jsem se dozvěděla zajímavé informace. Seminář mě hodně zaujal a líbil se mi, jsem ráda, že nám učitelé umožnili jít na tento seminář.
Zaujaly mě jejich příběhy a celkově celé to bylo zajímavé a jsem ráda, že jsem měla tu možnost si to poslechnout.
Vše o podnikání, jak začít.
Nejvíce mě zaujala cesta podnikatelů, jak obtížné a zároveň užitečné je podnikání.
Jak nemá mezi v kreativitě. Hlavní myšlenka jak lidem usnadnit život.
Potvrdilo se mi, že i z nuly se dá vypracovat.
Jak každý našel svůj způsob k tomu začít podnikat. Jen ještě otázka, na kterou bych se chtěla zeptat. Jaký je Váš momentální cíl. Než jste začali, tak jste určitě chtěli, aby byla firma úspěšná, ale jaký cíl je pro Vás teď? Nějaká významná spolupráce apod.
Zajímavý bylo vše! Dost dobrá zkušenost a jsem za to ráda, že jsem se mohla zúčastnit.
Zaujal mne podnikatelský příběh obou přednášejících, styl podání semináře a obsáhlost.
Jak probíhá cesta v založení podnikání. Zajímavé příběhy.
Vše o podnikání.
Cesta obou podnikatelů a jakým způsobem postupovali a zlepšovali se a také jak k tomu přišli.
Že podnikání není jen tak a něco to i obnáší. Samozřejmě ze začátku je to hodně těžký, nikdo vás nezná a po finanční stránce to taky není žádná sláva, ale postupem času se to zlepšuje. Myslím, že je to velká dřina, jenže i to má své výhody.
– Že se člověk může dostat daleko, pokud má originální nápady.
– Že je důležité, aby bylo pracovní prostředí příjemné a abychom co nejvíce vycházeli se spolupracovníky.
– Že se může vyplatit odejít z jednoho zaměstnání do druhého, pokud nám nevyhovuje.
že podnikání není žádná sranda
Dozvěděla jsem se, že i když v něčem nevynikám, mohu být v podnikání dobrá.
I přestože lidi okolo nás nepodporují naše sny tak to neznamená, že si je tvrdou prací nemůžeme splnit.
Jaká byla cesta k podnikání.
Zajímavé životní cesty – podnikatelé pocházejí z rozdílného rodinného zázemí . Oba jsou mladí, komunikativní, velmi příjemní a na nic si nehrají. Ondřej podniká déle a snaží se nezanedbávat přítelkyni. Líbí se mi, že myslí i na své zaměstnance. Filipovi je práce koníčkem a věnuje ji veškerý čas. Oba byli ochotni odpovědět na cokoliv. Podnikat může i introvert. SKVĚLÁ BESEDA!!!
Asi celkově to, jak je to těžké v tom byznys světě uspět.
Cestovat a poznávat různé profese.
Nejspíš nic vše jsem věděla.
Způsoby přístupu k různým věcem.
Jejich výklad byl velice inspirující. Prezentace jejich práce mě zaujala.
Že nemusím být úplně bohatá a mít podnikání v rodině.
Dověděl jsem se že začínat podnikat od začátku může být lepší než převzít už rozjetý podnik.
Zaujal mě jejich přístup k práci a celkově jejich příběh.
Z pohledu pedagoga se mi líbil přístup k žákům obou řečníků.
Upřímně mě seminář příliš neobohatil. Pánové sice hovořili pěkně, ale informace mi přišly spíše obecné a nic neříkající. Já osobně cítím beznaděj, protože ve svém oboru nevidím uplatnění (minimálně ne v našem kraji) a přemýšlím nad dalším studiem, ale nástavbové studium nenabízí příliš oborů na výběr a žádné z nich bych nechtěla dělat a pro uplatnění a jakousi kariéru, životní cestu, kterou bych chtěla najít, chci studovat něco, co budu moci uplatnit, ale budu se tím chtít i živit. Po této škole však již nechci absolvovat denní studium a než příběhy úspěšných lidí, bych raději ocenila besedu o možnostech studia, uplatnění a informace o školách. Příklad: Mohu si vybrat jakýkoliv maturitní obor a dá mi škola možnost toho dálkového studia? Budu jej muset studovat celé čtyři roky, jako bych absolvovala denní studium? Jak probíhají zkoušky a klasifikace při dálkovém studiu?…
A další doplňující informace ohledně různých možností studia. To je podle mě více důležité, protože bez toho aniž bych věděla jaké mám možnosti, nevím co v budoucnu dělat a příběhy mi k tomu nepomůžou, potřebuji věcné informace. Po tomto přichází prostor na filozofické otázky: Jsem schopna něčeho dosáhnout i bez dalšího studia? A mohu poslouchat příběhy.
Moc se mi líbily příběhy obou přednášejících.

« První ‹ Previous 1 3 4 5 6 7 8 Next › Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků