Ondřej Krabs

 • v programu od: 2/2015
 • oslovených studentů: 484
 • absolvovaných seminářů: 10

Čtyři otázky, čtyři odpovědi:

 1. V čem je Vaše tajemství úspěchu?
 2. Jednat s lidmi rovnocenně tak, jak byste si přáli, aby oni jednali s Vámi.

 3. Vaše manažerské zásady?
 4. Snažím se motivovat ostatní k dosažení společných cílů, které jsou v zájmu všech zúčastněných. Najít tyto cíle ale není úplně lehké a občas to člověk musí vzít přes Aljašku, než zjistí, že má vše před nosem.

 5. Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?
 6. Kdysi jsem chtěl dokázat rozpohybovat jakýsi internetový přepravní systém a jeden člověk mi řekl, že to zvládnu. Ten člověk mi asi po devíti letech zavolal, že prý pořádá tento projekt (muzespodnikat.cz), jestli se nechci přidat. Kdysi jsem s tímto přepravním systémem byl v USA, kde jsem viděl, jak jsou mladí lidé podporováni k čemukoliv, co je nad rámec výuky ve školách. Seděl jsem tam mezi několika tisíci těchto nadšených podobně starých kolegů a stále si opakoval větu našeho třídního, zda jej nezavřou, když mi podepisoval ty haldy papírů potřebných před odletem. Uvědomil jsem si, že u nás převládá, nebo možná převládal spíše demotivující duch, který brání lidem v rozvoji. Určitě se to ale za poslední roky zlepšilo a podnikatel není už jen něco mezi sprostým slovem a vykořisťovatelem.

 7. Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?
 8. Hlavně se nebát dokázat prorazit v něčem, co vás baví. Počítat s tím, že mnohokrát budete na pokraji vyčerpání, je potřeba se k tomu ale postavit trochu s nadhledem. Úspěch je hodně relativní pojem a pro každého má úplně jiný význam, důležité je se nevzdávat při počátečních nezdarech a chopit se příležitosti, i když možná není ten nejvíc stoprocentně správný okamžik.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků

Spotify   Apple Podcast