Ondřej Krabs

My Freight, s.r.o.

V ČEM JE VAŠE TAJEMSTVÍ ÚSPĚCHU?
Jednat s lidmi rovnocenně tak, jak byste si přáli, aby oni jednali s Vámi.

VAŠE MANAŽERSKÉ ZÁSADY?
Snažím se motivovat ostatní k dosažení společných cílů, které jsou v zájmu všech zúčastněných. Najít tyto cíle ale není úplně lehké a občas to člověk musí vzít přes Aljašku, než zjistí, že má vše před nosem.

PROČ SE ZAPOJUJETE DO PROGRAMU MŮŽEŠ PODNIKAT?
Kdysi jsem chtěl dokázat rozpohybovat jakýsi internetový přepravní systém a jeden člověk mi řekl, že to zvládnu. Ten člověk mi asi po devíti letech zavolal, že prý pořádá tento projekt (muzespodnikat.cz), jestli se nechci přidat. Kdysi jsem s tímto přepravním systémem byl v USA, kde jsem viděl, jak jsou mladí lidé podporováni k čemukoliv, co je nad rámec výuky ve školách. Seděl jsem tam mezi několika tisíci těchto nadšených podobně starých kolegů a stále si opakoval větu našeho třídního, zda jej nezavřou, když mi podepisoval ty haldy papírů potřebných před odletem. Uvědomil jsem si, že u nás převládá, nebo možná převládal spíše demotivující duch, který brání lidem v rozvoji. Určitě se to ale za poslední roky zlepšilo a podnikatel není už jen něco mezi sprostým slovem a vykořisťovatelem.

CO BYSTE DOPORUČIL MLADÝM LIDEM, KTEŘÍ CHTĚJÍ USPĚT?
Hlavně se nebát dokázat prorazit v něčem, co vás baví. Počítat s tím, že mnohokrát budete na pokraji vyčerpání, je potřeba se k tomu ale postavit trochu s nadhledem. Úspěch je hodně relativní pojem a pro každého má úplně jiný význam, důležité je se nezvdávat při počátečních nezdarech a chopit se příležitosti, i když možná není ten nejvíc stoprocentně správný okamžik.