Magdalena Pavlíková

RACIONÁLNÍ VÝŽIVA JIŘKA

V ČEM JE VAŠE TAJEMSTVÍ ÚSPĚCHU?
Tajemství úspěchu. Asi je pro mě nejdůležitější podpora dobře fungující rodiny. Další, bez čeho bych nemohla podnikat je vědomí, že moje práce má smysl, někteří naši zákazníci k nám chodí na oběd už víc než dvacet let, další jsou nadšeni naším širokým sortimentem netradičních potravin. V neposlední řadě je nesmírně důležitá role zaměstnanců – jejich vstřícnost vůči zákazníkům i vůči sobě. A to vše zastřešuje moje osobní nasazení, radost z práce a z inovací.

VAŠE MANAŽERSKÉ ZÁSADY?
Asi mojí zásadní manažerskou zásadou je korektnost. Zejména vůči zaměstnancům. Jsou dané mantinely, ve kterých se nám dobře spolupracuje. Jsou hodně založeny na důvěře a na zodpovědnosti. Komu tento způsob nevyhovuje, tak od nás odchází – většinou sám. Někdy ale musím zasáhnout. Jde o to, aby se ostatní cítili v bezpečí. Samozřejmá je korektnost v dodavatelsko odběratelských vztazích.

PROČ SE ZAPOJUJETE DO PROGRAMU MŮŽEŠ PODNIKAT?
Do programu Můžeš podnikat jsem se zapojila proto, že mám pocit, že můžu mladým lidem (alespoň trošku) dodat odvahu k postavení se na vlastní nohy – teď nemyslím jen podnikání.

CO BYSTE DOPORUČILA MLADÝM LIDEM, KTEŘÍ CHTĚJÍ USPĚT?
Jde o to, co si kdo představuje pod pojmem uspět. Podle mně jde právě o postavení se na vlastní nohy. Se vší razancí a pokorou. Razance bez pokory by byla nadutost, pokora bez razance zase bezzubost. Podle mého názoru úspěch=vnitřní radost ze života. Proto je nutné toužit po tom, pro co chci žít.