Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Lukáš Polach

= v programu od: 24. 6. 2021

= oslovených studentů: 10

= absolvovaných seminářů: 1

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Úspěch je vnímán každým jinak. V tom mém světě to znamená přijít s originálním nápadem, který osloví ty správné lidi a vytvoří se tak silný tým, který jej dokáže zrealizovat. Pokud si navíc najde zákazníky, kterým to přinese hodnotu, pak se to dá nazývat jako úspěch.

Vaše manažerské zásady?

Vždy jsem měl zkušenosti pracovat pouze s malým týmem na mých startupech. Těm je potřeba dát svobodu, aby se sami mohli realizovat. Každý v týmu má svou roli, za kterou je zodpovědný. Osobně se mi tedy osvědčil model „flat“, i když mi často bylo vyčítáno, že musím ve firmě tvořit hierarchii korporátního typu.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Jsem rád mezi lidmi, kteří chtějí změnit svět. Mám velké zkušenosti z pozice, kdy člověk stojí pouze s myšlenkou na začátku, bez peněz a patřičných kontaktů. Rád se o mé zkušenosti, jak začít, jak hledat investora a jak budovat byznys s dosahem do zahraničí podělím a snad někoho inspiruji.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Pokud chcete založit vlastní firmu nebo projekt, začněte ihned. Čím dříve začnete, tím dříve nabudete cenné zkušenosti a tím dříve se vše odehraje dle vašeho plánu a představ. Nebojte se chybovat, pravděpodobně se vám první, možná ani druhý projekt nepodaří. Ale ten třetí bude už velmi blízko, ne-li ten pravý – úspěšný!

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

VOŠ a SPŠE, Božetěchova 3, Olomouc

13. 10. 2021 11:35
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Jan Kislenko
2. řečník: Lukáš Polach

Že při podnikání nás čekají jak úspěchy tak neúspěchy a že v začátcích to jde vždy pomalu a nemůžeme se koukat pouze na čísla. #jetonemockterasedodvoumesicuvyleci
Jak rozjet vlastní business, jak si vybírat vlastní zaměstnance a společníky do podnikání, jak získat peníze do začátku podnikání.
Podnikání v zahraničí.
Začátky podnikání, získávání zákazníků.
Dozvěděla jsem se více informací ohledně on-line podnikání, zprostředkování práce. Začátky podnikání v cizině.
Líbilo se mi představení obou řečníků (jejich životní cestu) možná bych byl v nějakých věcech více podrobnější např. v částkách peněz, počáteční kapitál klidně i nějaké zisky nebo schodky po nějaké době podnikání.

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků