Luděk Kantor

iRecruit

V čem je Vaše tajemství úspěchu? 
Mít rád to, co dělám. Zní to jako klišé, ale není to klišé. Pozitivní vztah k tomu, co děláme produkuje silnou vnitřní motivaci, nadšení i touhu uspět. Také se mi osvědčil rozumný balanc mezi ochotou riskovat a rozvážností.

Vaše manažerské zásady?
Jednat s respektem a pochopením k myšlení a vnímání druhých. To je často obtížnější, než se zdá. A nedělat si v podnikání cíleně nepřátele. Ty člověk získá i tak, tak proč si je vytvářet zbytečně?

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?
Zajímá mě myšlení současné generace mladých. Jsou budoucností země, první generací, která vstoupí do zcela transformovaného trhu práce. Chci být u toho a předávat poznatky ze světa práce a podnikání. Rád svým příběhem přispěji k povědomí o tom, že jde leccos, pokud člověk opravdu chce. A že podnikat není nemožné a rozhodně se nejedná o sprosté slovo.

Co byste doporučil mladým lidem, kteří chtějí uspět?
Nebát se udělat změnu a vykročit do neznáma. Hodí se také naslouchat lidem z okolí či z oboru a nechat si dát zpětnou vazbu. To mnohdy ušetří mnoho práce, starostí i peněz. A zapisovat si momentální nápady. Velmi dobré věci často vzniknou mimoděk, aniž by člověk cíleně „bádal“. Možná nápad nevyužijete hned, ale za rok se k tomu vrátíte a bude to trhák.