Lenka Jeřábková

Nakopni svůj marketing

V čem je Vaše tajemství úspěchu?
V tvrdohlavosti. Od mala jsem byla velmi tvrdohlavé dítě, co jsem si vzala do hlavy, to jsem uskutečnila. Když jsem se rozhodla začít podnikat ve svých 32 letech, mnozí mne od toho zrazovali. Nenechala jsem se zviklat a šla si za svým. Však co se mi přinejhorším mohlo stát? Nechat se zpátky zaměstnat jsem mohla vždycky.

Vaše manažerské zásady?
Jednat fér a komunikovat. Neslibuji to, co nemohu splnit. Nejsem typ podnikatelského „střelce“, pokud přijmu zakázku musím vědět, že mám na ní kapacity a znalosti. Pokud vznikne překážka, a ta se vyskytne skoro vždy, s klientem i kolegy komunikuji otevřeně. Je tu problém xy, zkusíme ho vyřešit způsobem yx. Je to pro Vás tak v pořádku? Navrhujete jiné řešení?

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?
Nikdy mne nenapadlo, že já sama můžu začít podnikat. Nikdo mne k tomu nenabádal, ba naopak – maminka pracovala 30 v jedné firmě. Říkala, drž se teplého místa, buď ráda za to co máš. Ale až když jsem přešla na volnou nohu, uvědomila jsem si, že můžu pomoci daleko více lidem, nejen svým přiřazeným klientům v korporátu. Chtěla bych vybídnout mladé lidi, aby se také nebáli roztáhnout křídla a letěli.

Co byste doporučila mladým lidem, kteří chtějí uspět?
Otevřenou hlavu a nebát se poprosit druhé o pomoc. Mít pokoru a uvědomit si, že se to prostě musí „odmakat“. Pokud do podnikání půjdou spíše srdíčkem, než za vidinou peněz, tak uspějí. Vnitřní motivace bude totiž tak silná, že to nevzdají hned před první větší překážkou.