Jiří Rostecký

Mladý Podnikatel
V ČEM JE VAŠE TAJEMSTVÍ ÚSPĚCHU?
To opravdu netuším. Nerad o sobě přemýšlím jako o úspěšném člověku, protože kolem sebe mám mnoho podstatně úspěšnějších lidí a věřím, že to nejlepší mě teprve čeká. Pokud bych ale měl něco zmínit, tak možná to, že se nebojím pouštět do věcí, u kterých si mnoho mých vrstevníků myslí, že jsou na ně ještě příliš mladí.
VAŠE MANAŽERSKÉ ZÁSADY?
Snažím se věci dělat tak, aby byly přínosné pro moje okolí (řídím se tím pofidérním, ale vlastně neskutečně důležitým „děláním světa lepším“) a abych na ně jednou, až se ohlédnu zpátky, mohl být hrdý.
PROČ SE ZAPOJUJETE DO PROGRAMU MŮŽEŠ PODNIKAT?
Protože bych chtěl předat svoje zkušenosti ostatním. Věřím tomu, že všechno, co jsem dosud dokázal, jsem dokázal jenom díky tomu, že mi několik zkušených lidí postupem času řeklo několik velmi dobrých rad. A ty mne posunuly dopředu. Jenomže ne každý má na takové lidi štěstí, a proto bych chtěl svoje zkušenosti předávat a inspirovat tak ostatní.
CO BYSTE DOPORUČIL MLADÝM LIDEM, KTEŘÍ CHTĚJÍ USPĚT?
Přemýšlet nad věcmi z nadhledu. Přemýšlet dlouhodobě. Stýkat se se zkušenějšími lidmi a učit se od nich. Experimentovat, rozumně riskovat, nebát se dělat chyby. A učit se vidět souvislosti a příležitosti i tam, kde je jiní nevidí.