Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Jaroslav Salva

 • v programu od: 3/2020
 • oslovených studentů: 432
 • absolvovaných seminářů: 7

Čtyři otázky, čtyři odpovědi:

 1. V čem je Vaše tajemství úspěchu?
 2. Pokud mohu považovat za úspěch, že mě moje práce baví, pak cesta, po které jsem šel, byla relativně jednoduchá. Používám postup, který je doporučován i sportovcům. Každou příležitost beru jako šanci se něco nového naučit. V každé příležitosti se snažím o své maximum a pokud se něco nepovede, nevadí. Snažím se z toho poučit.

 3. Vaše manažerské zásady?
 4. Myslím, že velmi dobře tu nejdůležitější zásadu popsal v jednom epigramu K.H. Borovský. Co sám nerad, nečiň jiným. Epigram má vtipné pokračování, ale to nechť si každý najde na internetu.

  Pokud přesto někdo chce nějakou manažerskou radu, pomohu si svými pěti radami pro leadery: (1) Buď sám sebou. (2) Měj vizi. (3) Komunikuj otevřeně. (4) Buduj atmosféru důvěry. (5) Zkoušej nové cesty.

 5. Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?
 6. Odpověď je stejná, jako proč jsem se vydal na cestu mentora. Chci předávat své zkušenosti. Slovy klasika Járy Cimrmana, chci lidem ukazovat, kde jsou slepé uličky, ve kterých jsem už byl.

 7. Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?
 8. Pokud by mladý člověk chtěl radu, pak bych měl dvě. Myslím si, že zvláště v této uspěchané době, jsou více než důležité. V každé příležitosti, která se vám otevře, buďte pokorní a chtějte se naučit maximum možného. Každá zkušenost se jednou hodí. Buďte trpěliví. Média nám předkládají řadu příkladů, kdy úspěch je snadný a rychlý. Opak je pravdou.

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel, U Světlé 855/36, Velké Meziříčí, Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb, Komenského 754/3, Litoměřice

19. 5. 2021 10:00
Forma semináře: on-line
1. řečník: František Churý
2. řečník: Jaroslav Salva

Začátek podnikání.
Zaujalo mě podnikání s oroom.
Koncept OROOM.
Zaujal mě daný hotel, zaujaly mě začátky přednášejících.
Zaujala mě ukázka zážitkového pobytu a inspirace.
Spousta zajímavých témat, nejvíce mě zaujal příběh pana Františka Churého.
Příběh pana Františka, jeho nápady a celkové jeho vystupovaní.
Začátky podnikání.
Do budoucna bych se chtěla zabývat něčím jiným než je podnikání. Podnikání jako takové mi není blízké. Díky tomu, mě seminář nezaujal.
Dozvěděl jsem se o začátcích podnikání a různých situacích.
Že je důležité to zkusit a takzvaně nezaleknout se prvního neúspěchu, ale poučit se z něj vstřebat chyby a jít dál.
Začátky podnikání.
Dozvěděla jsem se, že mít strach ze začátku podnikání je normální. Nemusím mít hlavu po SŠ nápadu co dělat dál. Ponaučit se ze svých chyb a pokračovat dál. Být podnikavý.
Zaujalo mě ubytovaní pana Churého.
Není lehké být úspěšný v podnikání.
Zkušenosti a poznatky řečníků.
Začátky podnikání obou pánů mě zaujaly.
Zaujal mě nápad s těmi tématickými pokoji.
Zaujaly mě začátky podnikání.
Zaujaly mě informace o tom, jak se zlepšovat každý den, jak postupovat do budoucna a co dělat pro to, abych byla úspěšná například v budoucím podnikání.
Zaujalo mě to, že když něco chci a moc mi to nejde. Tak se musím snažit být lepší
Hlavní je vytrvalost a zlepšování v tom co děláme.
Že začátky v podnikání nejsou tak složité , a že když někdo opravdu chce a dává do toho úsilí tak může podnikat vlastně skoro každý.
Dozvěděl jsem se, že musím zapracovat na tvořivosti.
Nejvíce mě zaujal příběh/myšlenka pana Františka Churého. Kdy vybudoval hotel díky svému koníčku – cestování. Přijde mi hlavně super z hlediska financí. Spousta párů si nemůže dovolit jen tak letět na dovolenou… Ale chtějí poznávat novou kulturu… tak mi přijde Super, že místo 60tisic za Čínu mohou jet do Brna do Hotelu a zkusit si žít život v Číně 😀.
Zaujal mě hotel v Brně a jeho fungování.
Bylo velmi hezké se dozvědět příběhy lidí, kteří o podnikání něco vědí. Nejvíce mi tato přednáška dala odvahu nebo jak jinak to popsat, naději že můžu v životě dosáhnout svého snu, aniž to teď tak vypadá.
Zaujalo mě to, že když chci podnikat tak se dá kdykoliv začít a s čímkoli a buď to vyjde a nebo ne. A také že musím zkoušet věci vícekrát a ne skončit hned po prvním pokusu.
Mě osobně zaujalo jednání pana Jaroslava Salvy a zájem o naše dotazy. A ráda bych se dozvěděla více o podniku pana Salvy.
Dozvěděla jsem se, že je těžké začít s podnikáním, ale je dobré se o to pokusit.
Dozvěděla jsem se , že nemusím myslet už hned dopředu na práci a když něco budu chtít zkusit tak do toho praštím a udělám to. Moc se mi on-line seminář líbil a klidně bych si ho zopakovala.
Zajímavosti a užitečné tipy pro podnikání.
Bylo zajímavé poslouchat příběhy o podnikání, které se vyvedly. A tak to mohlo inspirovat mnoho další mladých lidí.

« První ‹ Previous 1 2 3 4 7 Next › Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků