Podnikatel

Inspirujeme studenty k podnikavosti

Hana Váchová Kočková

= v programu od: 1. 11. 2016

= oslovených studentů: 873

= absolvovaných seminářů: 18

Čtyři otázky a odpovědi:

V čem je Vaše tajemství úspěchu?

Práce, kterou dělám, mě baví. Ke všem klientům i lektorům mám individuální přístup.

Vaše manažerské zásady?

Komunikace s lektory i klienty je pro mě nejdůležitější. Pokud nefunguje, není možná kvalitní spolupráce. Také je nutné mít dobře a včas odvedenou práci s výsledky.

Proč se zapojujete do programu MŮŽEŠ PODNIKAT?

Ráda ukážu mladým lidem, že podnikat se dá ihned po škole v různých oborech. Kde jinde se to mají naučit, než od lidí, kteří to tak dělají.

Co byste doporučil(a) mladým lidem, kteří chtějí uspět?

Hlavně dělat to, co je baví. Do ničeho se nenutit. Všechno má svůj čas 🙂

Zpětná vazba ze seminářů řečníka

Gymnázium Jiřího z Poděbrad, Studentská 166, Poděbrady

8. 10. 2021 09:00
Forma semináře: prezenční
1. řečník: Hana Váchová Kočková
2. řečník: Martin Rejhon

Přednáška mi přinesla nadhled, pochopení a směr svého ubírání.
Před touto přednáškou jsem se o téma podnikání nezajímala a měla jsem na něj negativní názor. Po přednášce se na to koukám úplně z jiného úhlu. Stále vím, že mě osobně to k podnikání netáhne. Moje cesta to není. Ale změnil se mi názor na podnikatele. Vím, že nemůžu všechny hodit do jednoho pytle na základě dvou podnikatelů, které jsem měla možnost poslouchat. Ne všichni jsou tak poctiví a nedělají to s dobrým záměrem. Takže tato přednáška mi přinesla změnu názoru. A líbilo se mi, že to nebylo takové formální, ale opravdu osobní. Víc mě to takhle vtáhlo a dokázala jsem se do toho vcítit.
Přišlo mi zajímavé, jak se některé věci dají zvládnout a jak jsou lidské vztahy důležité, a že nezáleží jenom na penězích, ale dost na přístupu. Celkově se mi líbilo celé vyprávění prvního řečníka.
Jak přistupovat k rozhodování v životě.
Zaujal mě životní příběh obou řečníků.
Nic moc.
Líbily se mi osobní zkušenosti.
Líbilo se mi, že každý z řečníků měl jiný příběh, každý začal podnikat v jinou dobu, oba z nich zmínili jak klady tak i zápory podnikání.
Více mě zaujal příběh paní Hany, líbilo se mi, že se představitelé s námi bavili o soukromém životě.
Nejvíce mě zaujala vaše životní zkušenost a jak jste se k podnikání dostali. Přednáška byla velmi užitečná pro mě, protože dlouho přemýšlím o podnikání. Informace všechny byly velice užitečné.
Odvody jsou moc velký (stěhuju se na Maltu 🙂).
Nemít přehnané sebevědomí na pohovorech.
Vytvářej si síť kontaktů.
I jako podnikatel je možné vytvořit si spolupráce napříč prakticky celou Českou republikou. Sebevědomí je dobré jen v určitém množství. Asertivita může být užitečná.
Zajímavé informace o světě podnikání.
Zaujalo mě, jak se k podnikání tito lidé dostali a jejich příběh.
Asi nic.
Že má spolužačka podniká.
Hodně věcí jsem už věděla, protože rodiče podnikají, ale i tak to pro mě bylo zajímavé. Například přechod ze zaměstnání k podnikání a podobně.
No vlastně jsem se nic moc nedozvěděla. O podnikání už vůbec ne. Je sice super, že nám oba řekli, co dělají, ale ve finále tam nebyla žádná motivace. Pán byl strašný. Měl genderové narážky na spolužačku a rozhodně mi to nepřišlo vhodné. Ego až na strop, pán všechno vím, všechno znám. Mluvil skoro hodinu ale já ho přestala poslouchat už po deseti minutách, protože sice je hezký, že nám vyprávěl, co všechno vystudoval a kde pracoval a jak má velké sebevědomí (ano, to jsme slyšeli alespoň 10x za celou přednášku), ale o podnikání jsem vlastně slyšela úplný prd. Paní byla skvělá, krásně vyvrátila stereotyp, že muž musí být ten, co v rodině vydělává peníze. Narozdíl od pána věcně a zajímavě odpovídala na dotazy a celou přednášku udělala mnohem příjemnější. Pána bych nepřála žádné jiné třídě, byla to ztráta času a co jsme se po přednášce bavili s ostatními, většina holek měla na pána naprosto stejný názor.

« První ‹ Previous 1 2 3 4 5 Next › Poslední »

Podcasty MŮŽEŠ PODNIKAT

Poslechněte si podnikatelské příběhy řečníků