Andrea Tkačuková

Foreigners.cz

V ČEM JE VAŠE TAJEMSTVÍ ÚSPĚCHU?
Neustále na sobě a svém osobnostním rozvoji pracuji. Zdokonaluji schopnost porozumět a chápat ostatní lidi, umět jim pomoct nebo poradit, jezdím na semináře a různé tréninky, mám mentora a pořád přemýšlím, jak se poučit z minulých nezdarů a příště věci udělat lépe.

VAŠE MANAŽERSKÉ ZÁSADY?
Ohledně lidí: Každý člověk je v podstatě dobrý a spousta věcí lze změnit nebo vytrénovat a schopnosti zlepšit. Ten rozdíl u každého člověka je, jestli on chce a jestli já chci věnovat tu energii/čas/peníze.
Umět pochválit, ocenit, poděkovat, ale také omluvit se – to musím umět v první řadě hlavně já.
Ohledně času: práce mne musí bavit, musí mít hlubší smysl a pokud jí podřídím svůj celkový život, tak to musí být pouze na předem stanovenou dobu. Mít rovnováhu mezi pracovním a osobním životem, i když se mi to velmi prolíná.
Mít systém na TO DO a nedržet vše v hlavě!
Užít si to 🙂

PROČ SE ZAPOJUJETE DO PROGRAMU MŮŽEŠ PODNIKAT?
Uvědomila jsem si, že můj příběh i příběh naší firmy může inspirovat a ukázat, že je možné podnikat a uskutečňovat myšlenky. V našem příběhu radost, ale i drama života 🙂
Je to pro mne také výstup z komfortní zóny a určitý trénink toho, jestli zaujmu a udržím pozornost obecenstva, které je tam z donucení v rámci výuky 🙂

CO BYSTE DOPORUČILA MLADÝM LIDEM, KTEŘÍ CHTĚJÍ USPĚT?
Pracovat na sobě, na svých schopnostech, vzdělávat se, číst seberozvojové knihy, jezdit na semináře a hlavně na praktické tréninky. Potkávat se s (pro tebe) úspěšnými lidmi. To všechno dělat zároveň s uskutečňováním svých myšlenek. Ne pouze mluvit, ale hlavně dělat. A když to nejde, tak to udělat jinak. Zkoušet to v praxi. A hlavně si uvědomit co je pro dotyčného úspěch. Pro někoho to je mít spokojenou rodinu, pro někoho podnikání, pro někoho dobrá pozice v práci. Nemít potřebu někoho napodobovat nebo dělat co si myslí ostatní, že by pro ně bylo dobré. Najít sebe.