Informace pro média

TZ Proč má smysl investovat do naděje?

Každý týden dobrovolníci/podnikatelé jezdí do středních škol v celém Česku a inspirují studenty svým příběhem. Semináře, které podnikatelé vedou, probíhají v rámci výuky a učitelé mohou na semináře navázat. Ročně tak probíhá přibližně 180 seminářů, kterých se účastní až 8000 studentů. Program MŮŽEŠ PODNIKAT se pomalu rozšiřuje a je o něj ze strany učitelů stále větší zájem. I přes to, že nemá žádnou akreditaci. Ukázalo se totiž, že mezigenerační sdílení zkušeností je výhodná forma výuky – podnikatelé dělají svou práci rádi, studenti vnímají jejich otevřenost, což následně oceňují, a učitelé mají možnost „delegovat“ část výuky na lidi z praxe.
 
číst dále »

TZ Setkání MŮŽEŠ PODNIKAT proběhlo pod záštitou senátora Libora Michálka

senátor Libor Michálek
Senátor Libor Michálek převzal záštitu nad setkáním spolku MŮŽEŠ PODNIKAT a při svém projevu k podnikatelům, kteří vedou semináře pro studenty, citoval Masaryka.

Dne 1. listopadu 2017 se ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí pořádalo setkání MŮŽEŠ PODNIKAT, na kterém se sjelo 60 podnikatelů z různých oblastí Česka za jediným účelem – připomenout si, že motivovat studenty a inspirovat je svým příkladem má smysl. Část setkání se podnikatelé věnovali také kvalitě vedení seminářů na středních školách.

číst dále »


TZ Studenti se vzdělávají i o prázdninách

Letní kemp
Studenti se vzdělávají i o prázdninách a to zcela dobrovolně. Účastní se letního kempu MŮŽEŠ PODNIKAT, kde se učí od podnikatelů / dobrovolníků, kteří jim předávají své zkušenosti z podnikání a pomáhají jim při sestavení podnikatelského plánu.

Neformální atmosféra letního kempu MŮŽEŠ PODNIKAT je přínosem pro studenty i pro podnikatele. Uvolněné prostředí, kde se studenti učí zážitkovou formou podnikatelským dovednostem má možná větší efekt, než hodiny strávené v lavicích. Tématické workshopy Já a moje silné stránky, Oči podnikatele, Tvorba byznys plánu, Finance nejsou jen penízePrezentace nápadu vedou odborníci z byznysu – podnikatelé / dobrovolníci, kteří jsou úspěšní a baví je předávat své zkušenosti mladým lidem.

číst dále »


TZ Téměř 7000 studentů se účastnilo motivačních seminářů MŮŽEŠ PODNIKAT

Nezávislý vzdělávací program MŮŽEŠ PODNIKAT uzavírá školní rok 2016/2017 se slušným výsledkem. Semináři, které vedou podnikatelé/dobrovolníci prošlo v tomto školním roce téměř 7000 studentů.

Vzdělávací program MŮŽEŠ PODNIKAT sdružuje 150 podnikatelů, kteří ve svém volném čase jezdí do středních škol, kde vedou semináře pro studenty a inspirují je svými podnikatelskými příběhy. Ve školním roce 2016/2017 se v rámci programu MŮŽEŠ PODNIKAT realizovalo 120 seminářů na 200 středních školách s průměrnou hodnotící známkou 1,3.

číst dále »


TZ Proč podnikatelé vedou semináře pro studenty?

Podnikatelé z celého Česka vedou semináře pro studenty a inspirují je svými podnikatelskými příběhy. Zkvalitňují české vzdělávání.

Již čtvrtým rokem vedou podnikatelé bezplatné semináře pro studenty středních škol. Jezdí do škol, inspirují studenty svými podnikatelskými příběhy a podporují je na jejich cestě za svobodou, nezávislostí a samostatností.
Zní to jako velký cíl? Ano, přesně takový cíl má nezávislý vzdělávací program MŮŽEŠ PODNIKAT: Inspirovat studenty příběhy podnikatelů.

číst dále »


Kontakt pro média

Tereza Podhorská

 tereza.podhorska@muzespodnikat.cz

 +420 775 609 165

Logo ke stažení

(pro stažení klikněte na obrázek pravým tlačítkem na myši a zvolte možnost Uložit obrázek jako)
300 x 300 px – červené

MUZES_PODNIKAT_logo