LETNÍ KEMP 2019 - OBJEV SVŮJ TALENT

Letní kemp Objev svůj talent je určen všem, kteří se chtějí věnovat svým silným stránkám nebo projektům, které mají. Na kempu nesoutěžíme, ale podporujeme se a hledáme, co je pro nás nejlepší. Kemp je určen i těm, kteří ještě neví, co chtějí v životě dělat, ale mají zájem zkoumat, v čem jsou dobří a kde se skrývá jejich potenciál.

Kdy: 2. – 7. července 2019
Kde: Broumovský klášter
Za kolik: 5 550 Kč (v ceně je ubytování a strava)

Co o kempu říkají studenti?

Kemp je pro vás pokud…

  • … jste člověk, který má nové nápady a chce měnit svět kolem sebe
  • … se chcete dozvědět, jak svůj nápad realizovat
  • … jste naopak člověk, který ještě neví, co chce, ale má v srdci velké cíle
  • … chcete objevit své silné stránky a zkoumat, v čem jste dobří a za co vás oceňuje okolí
  • … jste ve věku 17 až 25 let

Kemp si zamilujete, protože…

… tam nepotkáte žádné lidi, kteří by vás chtěli opít rohlíkem. Čekají na vás praví podnikatelé, kteří se těší na to, až s vámi budou moci sdílet své know-how a pomohou vám růst.
Budete tvořit, objevovat, prezentovat, a to vše pod drobnohledem lidí, kteří kdysi stáli také na rozcestí.
Na kempu pro vás vytvoříme bezpečný prostor, ve kterém se budete věnovat sobě a svému nápadu. Člověk o sobě nejvíc zjistí prostřednictvím druhých, často se neumí ocenit a potřebuje zpětnou vazbu a podporu ostatních. A tu my vám dáme.


Program den za dnem (V programu může dojít ještě k drobným změnám.)

Každý den zahájíme ranní meditací, následuje program od 9. do 21. hod – střídání diskusí, přednášek, workshopů, her, práce v týmech apod.

1. den: SEZNÁMÍME SE
úterý, 2. července 2019

Přihlášení účastníci od nás dostanou doporučené spoje z Moravy i z Česka (Brno, Olomouc, Praha). Příjezd mezi 12. – 13. hodinou.
První den je určen k tomu, abychom se ubytovali, seznámili a aklimatizovali. Nejlépe se pracuje, když se lidi znají a mohou si důvěřovat. Takže se naladíme na společné objevování a práci.
První den vede Michal Ondra.

2. den: OČI PODNIKATELE – OD NÁPADU K CÍLI
středa, 3. července 2019

Druhý den je pro všechny, kteří mají nápad, ale neví, jak začít. Je i pro lidi, kteří mají nápadů hodně, ale neví, který si vybrat. A je i pro ty, kteří vůbec žádný nápad nemají, jen se chtějí dozvědět, co vše je možné. Naučíte se oddělovat snění od skutečných vizí. Naučíte se první kroky vedoucí k úspěšnému podnikání.
Tento den povede Karel Drašnar.

3. den: PENÍZE NEJSOU NUDA
čtvrtek, 4. července 2019

Třetí den se zaměříme na peníze a zdroje. Jsou prázdniny a kdo nebude chtít počítat, přidá se k ostatním. Každý nápad něco stojí (čas, energii, myšlenky, peníze), ale nejde jen o peníze. Důležité je vědět, že začít se dá i z ničeho, že je mnoho nákladů, které mohou být nulové. Ale ve chvíli, kdy už začnete mít náklady, za které budete platit (pronájem, web atd.), tak je dobré umět šetřit a udělat si jednoduchý rozpočet. Selský rozum vítězí. Rozpočet a cashflow není nuda – je to dobrodružství, protože to znamená první platící zákazníky, tedy lidi, kteří oceňují Vaši práci nebo službu – tím, že si někdo kupuje váš produkt, tak vás chválí a oceňuje.
Třetí den povede Petr Pilin, který umí výborně vystihnout podstatu.

4. den: LEAN CANVAS A ZÁKAZNICKÝ AVATAR
pátek, 5. července 2019

Čtvrtý den se budete učit jak se dívat na svět očima podnikatele. Vytvoříte skupinky s jednotlivými podnikatelskými záměry, na kterých budete dále pracovat. Můžete pracovat i individuálně. Je možné pracovat nad tématy, která si přinesete z domova nebo vás napadnou na kempu. Naučíte se vytvořit pracovní tým.
Rozpracujete podnikatelský záměr metodou “lean canvas” pod vedením Tomáše Formánka.

ZÁKAZNICKÝ AVATAR je druhá část dne a povede ji Michal Ondra.
V závěru dne byste měli mít hotový byznys plán (co, jak, proč, kdy, pro koho, za koho, kdo).

5. den: MARKETING A PREZENTACE
sobota, 6. července 2019

Dobré prezentování a komunikace jsou klíčem k ostatním lidem. Každý záměr a nápad musí umět člověk sdělit ostatním tak, aby pro ně byl pochopitelný. Aby věděli, jaký z něho mohou mít užitek.
Pátý den povede Arnošt Štěpánek. Budete se věnovat komunikaci a prezentaci. Každý nápad musí člověk umět vysvětlit ve dvou větách. Musí zaujmout. Prezentační a komunikační dovednosti budete trénovat celý den.
Na závěr Vás čeká finální prezentace.

6. den: ZPĚTNÁ VAZBA A S ČÍM ODJÍŽDÍM
neděle, 7. července 2019

Je důležité uvědomovat si, co jsem se naučil, zlepšil nebo vymyslel a další možné kroky. Poslední den budeme hodnotit společnou práci a uvědomovat si, co jsme se naučili, s jakými nápady, úkoly nebo rozhodnutími odjíždíme.
Poslední den povede opět Michal Ondra.

Poznejte tým, poznáte sebe

V průběhu celého kempu budete mít možnost poznat sami sebe, jak pracujete samostatně a jak naopak v týmu, malém i velkém. K tomu všem poslouží i různé hry zaměřené právě na posouvání hranic své komfortní zóny. Na konci tohoto kempu budete odjíždět nabití novou energií a elánem k tom, abyste změnili svůj život. Budete motivováni k tomu, abyste byli opravdu ve svém životě úspěšní. Program je vytvářen tak, aby jednotlivé aktivity na sebe navazovaly a opravdu vás posouvaly dál.

Co vám mohu slíbit je, že se společně nasmějeme, někdy budeme přemýšlet tak, že se nám bude kouřit z hlavy, možná si i zabrečíme, prostě pojedeme bomby a bude to jízda!

Říká Michal Ondra, který bude vaším hlavním průvodcem.


Pár momentek z letního kempu 2018.